Розгорнута довідка-характеристика роботи музею бойової слави гімназії №2 м. ХмельницькогоСкачати 157.41 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації16.03.2018
Розмір157.41 Kb.
ТипДовідка
  1   2

РОЗГОРНУТА ДОВІДКА-ХАРАКТЕРИСТИКА

РОБОТИ МУЗЕЮ БОЙОВОЇ СЛАВИ ГІМНАЗІЇ №2

м. Хмельницького

З метою залучення молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, формування освіченої творчої особистості, виховання в учнів почуття патріотизму, небайдужості до власного історичного минулого в гімназії № 2 у 2004 році було створено музей Бойової Слави, відкриття якого було приурочене до славетних дат 60-річчя визволення м.Хмельницького, України від німецько-фашистських загарбників та 60-річчя Великої Перемоги.

За час існування музей Бойової Слави перетворився у центр військово-патріотичного виховання та історико-краєзнавчої роботи, в якому систематично проводяться екскурсії, як для учнів гімназії, інших навчальних закладів, гостей гімназії, міста, області, міжнародних делегацій. Систематично проходять науково-практичні семінари, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни тощо.

Виходячи із тематико-експозиційного плану музею серед численних художньо-публіцистичних, фотоматеріалів, спогадів учасників бойових дій розташовані стенди «Так розпочиналася війна», «Проскурівське підпілля діє», «Вони визволяли наш край», «Хмельниччина і 31-й танковий корпус». Група учнів-екскурсоводів, як і рада музею з військово-патріотичного виховання, постійно працюють над оновленням виставок, експозицій, добором наукової та художньої літератури, є ініціаторами пошукових акцій та конкурсів.

Експозиції музею технічно оснащені. У приміщенні музею стаціонарно працює мультимедійна апаратура, яка використовується для перегляду відеофільмів на військову тематику, показу мультимедійних презентацій, проектів, авторами яких є діти. Відеотека музею становить понад 50 рідкісних фільмів, перегляд яких здійснюється при проведенні екскурсій, виховних годин, позакласних заходів, уроків історії та світової культури, правознавства, української літератури.

У музеї наявні оригінальні експонати, зібрані пошуковими загонами гімназії на початку створення музею та під час проведення низки історико-краєзнавчих акцій. Величезну допомогу раді музею надали працівники Національної академії прикордонних військ України, обласного краєзнавчого музею, музею Проскурівського підпілля, ветерани мікрорайону, офіцери військових частин, вчителі, батьки та учні гімназії. Особливо безцінними є особисті речі, листи, ордени і медалі, фотографії, подаровані ветеранами, їх рідними.

Систематично радою музею ведеться облік музейних предметів,необхідна документація ведеться на належному рівні. Усі експонати зберігаються при дотриманні санітарно-гігієнічних вимог.

Група екскурсоводів музею постійно працює над оновленням виставок, експозицій, добором наукової та художньо-публіцистичної літератури, учні є ініціаторами багатьох конкурсів та пошукових акцій. Радою музею за допомогою учнів-волонтерів з усіх класів складаються історії людського виміру шляхом документування усних спогадів фронтовиків, учасників руху опору, працівників тилу, учасників бойових дій, в’язнів нацистських таборів. Активно ведеться робота з дослідження долі своєї родини в роки Великої Вітчизняної війни та в період відбудови народного господарства країни, створення родинних літописів - цим активно займаються на базі музею учні 5-8 класів. Керівництвом музею ініціюється проведення творчих конкурсів та написання науково-дослідницьких робіт МАН, пов’язаних з подіями Другої світової війни, захищаються учнівські проекти, зокрема акції : «Моя вулиця носить його ім’я», «мій дідусь – ветеран», «Орден в твоєму домі», «Шляхами подвигу і слави», «Стежками великої перемоги», «Збережемо пам’ять про подвиг», «Ми пам’ятаємо» сприяють глибокому ознайомленню з історією Великої Вітчизняної війни, виховують небайдужість до історичного минулого, повагу до героїчного подвигу нашого народу.

Оскільки військово-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком діяльності гімназії № 2, активом музею традиційно проводяться конкурси поезії та військової пісні, тижні пам’яті, літературно-музичні композиції. Пишається музей добіркою відеоматеріалів із записами спогадів ветеранів, записами телепередач, які у майбутньому стануть найціннішим фондом пам’яті.

Активній роботі музею сприяє співпраця з міською та обласної радами ветеранів, які є постійними відвідувачами музею, уроків мужності, зустрічей, творчих вечорів, урочистих зібрань, конференцій на військово-патріотичну тематику. За час існування музею завдяки плідній співпраці з ветеранськими організаціями учнями створено Книгу пам’яті та Книгу спогадів ветеранів мікрорайону. Результатом такої роботи є відзначення пам’ятних дат військово-патріотичного спрямування, відзначення Міжнародного дня пам’яті, випуск листівок, стіннівок, буклетів, книжок з даної тематики.

Наявністю численних музейних експонатів, що є реліквією для кожного з ветеранів, фотоматеріалів, бойових нагород, рукописних спогадів музей завдячує небайдужому ставленню обласної та міської ветеранських рад до виховання підростаючого покоління.

Волонтерська робота, яка проводиться гімназистами є невід’ємною часткою історико-краєзнавчої та пошукової роботи музею Бойової Слави. Так у кожному класі працюють учні-волонтери, активісти пошукового руху, які надають посильну допомогу ветеранам, проводять урочисті зібрання, концерти до визначних дат, проводять акції милосердя, здійснюють вшанування ветеранів вітальними листівками, надають посильну шефську допомогу людям похилого віку. Зокрема традиційними стали відвідини центру соціальної реабілітації зі святковими концертами, пасхальним вітаннями; вітання ветеранів Великої Вітчизняної війни та мешканців центру соціальної реабілітації з Днем заснування центру та з нагоди 20-річчя діяльності волонтерського руху. Стала незабутньою для активістів музею зустріч з нагоди 20-річчя з дня заснування обласної ветеранської організації, міської організації, ювілейні привітання очільників ветеранського руху міста та області.

Музей очолює Полякова-Галонська Галина Тадеївна, вчитель історії гімназії. Керівництву музею цінну інформацію подають пошукові загони, які щороку одержують нові завдання та звітують про їх виконання. Пошуковці досліджують долі своїх рідних, відомих подолян, що прославили своїми подвигами Подільський край. При музеї діє творчий науково-дослідницький центр, де учні мають змогу створювати і захищати учнівські проекти, писати наукові роботи, пов’язані із подіями Великої Вітчизняної війни.

За період роботи музей відвідало понад 2000 відвідувачів, про результативність роботи свідчать відгуки відвідувачів, статті у освітянській пресі та періодичних виданнях, роботі музею присвячено ряд виступів на міських та обласних семінарах, з досвідом роботи цього історико-краєзнавчого центру. Керівництвом музею випущено 3 посібника з досвіду роботи, які стали настільними книгами для початківців у музейній справі. Лекції, семінарські заняття, практичні вправи, проведені на базі музею на високому рівні, планом роботи музею передбачена просвітницька робота і в подальшій діяльності.Загалом діяльність музею схвалена на засіданнях педагогічної ради закладу, засіданнях методичних об’єднаннях міста та області. Під час чергових перевірок, музей виборов почесне І місце серед музеїв при навчальних закладах міста.


Каталог: uploads
uploads -> Програма навчальної дисципліни «Озеленення населених місць» Для здобувачів першого освітнього ступеню
uploads -> Біоніка рослин
uploads -> Програма навчальної дисципліни «Основи композиції І топіарне мистецтво» Для здобувачів першого освітнього ступеню
uploads -> Цикли календарних свят І обрядів українців
uploads -> Логоритміка-форма організації корекційної музичної діяльності
uploads -> Программа першого рівня вищої освіти за напрямом 016 Спеціальна освіта (логопедія)
uploads -> Концепція викладання історії покладена в основу сучасних підручників історії ?
uploads -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності
uploads -> Робоча програма навчальної дисципліни регіональні проблеми стійкого розвитку


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка