Розробки уроків з фізики для 9 класуСторінка1/124
Дата конвертації24.02.2018
Розмір1.75 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   124

Розробки уроків з фізики для 9 класу
Розділ І. Електричне поле
Урок №1

Тема уроку. Електризація тіл. Два роди електричних зарядів.

Мета. Ознайомити учнів із електростатичною взаємодією, пояснити механізм електризації тіл; сформувати модельні уявлення про точковий заряд; домогтися засвоєння закону збереження електричного заряду.

Обладнання: таблиці.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ


І. Постановка навчальної проблеми.


На сьогоднішній день науці відомі 4 типи взаємодій: гравітаційна, електромагнітна,сильна і слабка. Ми уже з вами знайомі з проявом гравітаційної взаємодії та починаємо вивчати електромагнітну взаємодію.

ІІ. Сприйняття нового матеріалу.


У повсякденному житті ми часто можемо спостерігати електричні явища. Розчісуючи сухе волосся пластмасовим гребінцем, ви, мабуть, спостерігали дрібненькі іскорки і потріскування. Це і є невеликі блискавки і громи.

Якщо при цьому гребінець піднести до дрібненьких клаптиків паперу, то вони будуть притягуватися до нього. Коли скляну паличку потерти об шовк або аркуш сухого паперу, то ця паличка набуде властивості притягувати різні тіла (мал. 1). Так само поводить себе, наприклад, і ебонітова паличка, потерта об шерстяну тканину чи вовну.

Ще у VII ст. до н. е. ця особливість була виявлена у янтарю (бурштину). Грецькою мовою янтар називається електроном. Тому причину притягання тіл янтарем, який натирали шерстю, назвали електричною силою. Звідси й пішла назва цілої галузі фізики – електрика.

Явище, в результаті якого тіла набувають властивості притягувати інші тіла, здавна називають електризацією тіл, а самі тіла називаються наелектризованими або ж такими, що мають електричний заряд.

Під час вивчення фізики у 7-му класі ви дізнались, що всі тіла, які нас оточують, складаються з атомів, а атоми можуть об'єднуватися в молекули – « мікро-цеглинки » речовини. До складу всіх без винятку атомів (і молекул) входять так звані елементарні частинки, що мають певний електричний заряд, наприклад електрони і протони: електрони мають негативний заряд, а протони – такий самий за значенням, але позитивний.

Тіла заряджаються не лише у разі натирання одних тіл іншими. Під час будь-якої взаємодії різнорідних тіл та безпосереднього контакту відбувається їх заряджання. Але при натиранні контакт між тілами щільніший і вони заряджаються сильніше, що легше виявити під час дослідів.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   124


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка