Розвиток творчих здібностей на уроках образотворчого мистецтва. «Не можна бути педагогом, не опанувавши тонким емоційно-естетичним баченням світу»Скачати 76.23 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації22.03.2018
Розмір76.23 Kb.
ТипУрок
  1   2   3


Розвиток творчих здібностей на уроках образотворчого мистецтва.


«Не можна бути педагогом , не опанувавши
тонким емоційно-естетичним баченням світу»

В.О.Сухомлинський


З упевненістю можна сказати, що кожна дитина народжується з природними творчими задатками, але справжніми Майстрами виростають лише ті, умови виховання яких дозволили розвинути здібності вчасно. Багато залежить від того, хто опиниться поруч із дітьми, коли вони робитимуть перші кроки у складний та багатогранний світ мистецтва. Особистість вчителя образотворчого мистецтва є не менш важливою, аніж особистості батьків.

Образотворча діяльність має важливе значення для всебічного розвитку особистості. У процесі створення зображення в дитини формуються спостережливість, просторова уява, окомір, дрібна моторика, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності тощо.

Творча особистість – це не лише естетично сформована особистість. Творчість є рушійною силою абсолютно в усіх напрямках. Тому успіх у вивченні інших предметів пов’язаний з рівнем творчого сприйняття та розвитку дитини.

Одним з головних завдань моєї педагогічної роботи є виявлення і максимальний розвиток творчого і духовного потенціалу учня. Адже всі розуміють, що прекрасне – добрий помічник у процесі навчання і виховання школяра. Засобами образотворчого мистецтва виражається не тільки краса життя, природи, високі думки, почуття, ці засоби є основними у формуванні креативності особистості загалом. Тому моє професійне кредо – розуміння світу через колір, природу, людське серце і душу.

Мета моєї роботи – створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності, розвитку й самореалізації кожної особистості, а також формування культурного пласту нації.

Тому методична проблема, над якою я працюю, – розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва. Прогнозовано: саме ця проблема забезпечить такий розвиток у повній мірі.

Реалізуючи педагогічну проблему, я очікую на наступні результати:


  • підвищення якості художніх робіт ;

  • використання різноманітних технік та розвиток уміння їх поєднувати;

  • розвиток відчуття кольору, форми, об’єму;

  • розвиток уяви та фантазії;

  • підвищення позитивної мотивації;

  • виховання всебічної особистості, обізнаної з всесвітньою культурною спадщиною;

  • виховання патріотизму школяра, обізнаного з мистецькими надбаннями України;

  • виховання цілісної особистості, що реалізує принцип креативності за межами уроку.

Розвивати творчі здібності можна по-різному. Окремі учні (обдаровані) переважно самостійно тренують свої задатки, щоб розвинути їх та вдосконалити. Але роль учителя є надзвичайно важливою. Тому у форматі уроку я використовую весь освітній багаж традиційної педагогіки, а також її новітні досягнення.

Працюючи над розвитком творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва, використовую різні методи, що є актуальними в системі мистецької освіти: розповіді та бесіди, наочності, ігровий метод, порівняння і зіставлення, узагальнення, метод «емоційного заряду», художньо-педагогічної драматургії, забігання наперед і повернення до вивченого матеріалу. До таких методів відносяться:

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка