Щодо використання електронних соціальних мереж у навчально-виховній роботі зі школярами, які мають функціональні обмеженняСкачати 34.05 Kb.
Дата конвертації14.02.2018
Розмір34.05 Kb.

Коваленко Валентина Володимирівна,

молодший науковий співробітник

Інституту інформаційних технологій

і засобів навчання НАПН України


ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНІЙ РОБОТІ ЗІ ШКОЛЯРАМИ, ЯКІ МАЮТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ

Людина як соціальна істота тісно повязана із соціумом, вступаючи у різні соціальні, суспільні, міжособистісні та інші відносини. Саме соціальні відносини відображають взаємодію різних соціальних груп.

Соціальна група – певна спільність людей, які поєднані на основі відповідних загальних ознак, що стосуються спільної діяльності, на підставі якої виникають певні психологічні утворення (соціальне почуття, інтереси та ін.). http://posibnyky.vntu.edu.ua/corner/131.html

Соціальна мережа це структура, яка базується на людських зв’язках чи взаємних інтересах. Електронні соціальні мережі є засобом комунікації, а відтак передбачають і зворотній потік відомостей, реакцію реципієнта. Для оцінювання контенту опублікованого матеріалу (повідомлення, фото, відео, аудіо тощо) використовують «лайк», або коментар, або репост. Репост, як правило, виражає схвалення презентованої інформації так, що ініціатор репосту ділиться нею зі своєю аудиторію. Коментар, як відомо, може мати будь-який характер – виражати схвалення, незгоду [1].

Яцишин А.В. [4, с. 121], виділяє певні характеристики функціонування електронних соціальних мереж: ідентифікація особи – відомості про особу (навчальний заклад, дата народження, улюблені книги, фільми та ін.); присутність на сайті – можна дізнатися, хто з користувачів у даний момент є в мережі, і долучитися до спілкування; статус стосунків між користувачами – визначення стосунків між користувачами (друзі, члени родини, однокласники та ін.); комунікація в мережі – спілкуватися з кількома користувачами мережі синхронно й асинхронно (особистого і групового спілкування, коментарів і оцінок фото, відео, рефератів, есе тощо); міні-групи – можна створити в середині віртуальної соціальної мережі об’єднання за інтересами; обмін матеріалами – є можливість поділитись з іншими користувачами (документами, фото, відео, закладками, презентаціями, книгами в цифровому форматі тощо).Спілкування – складний процес взаємодії між людьми, що полягає в обміні інформацією, а також у сприйнятті і розумінні партнерами один одного. Суб'єктами спілкування є живі істоти, люди. У принципі спілкування характерне для будь-яких живих істот, але лише на рівні людини процес спілкування ставати усвідомленим, зв'язаним вербальним і невербальним актами. Людина, що передає інформацію, називається комунікатором, що одержує її – реципієнтом.

Слід зазначити, що за допомогою соціальних мереж можливо організовувати співтовариства, як відкриті, так і з обмеженим доступом. Завдяки таким співтовариствам можна ефективно організовувати роботу груп і секцій, координувати роботу над власними освітніми проектами, обговорювати проблеми, влаштовувати освітні й культурні заходи, учасниками яких може бути велика аудиторія: авторитетні науковці й суспільні діячі, студенти з різних університетів, колеги з-за кордону, батьки, тощо. Отже, з особистого соціального профілю можна побудувати власне освітнє (віртуальне) співтовариство [3].

Електронні соціальні мережі, на нашу думку сприятимуть значному розширенню кола спілкування школярів, які мають функціональні обмеження забезпечать навчально-виховний процес більш зручними засобами для здійснення швидкого зворотного зв’язку: «вчитель – учень», «учень – учитель», «вчитель – батьки», «батьки –вчитель», «батьки – батьки» [2, с. 42].
Проте вчителям і батькам учнів варто контролювати час, який школярі проводять

у мережі Інтернет, адже це може призвести до залежності від віртуального світу. Щоб цього уникнути варто пропонувати і заохочувати школярів до «живого» спілкування з однолітками. [2, с. 44].

Отже, нашу думку використання електронних соціальних мереж у навчально-виховній роботі зі школярами, які мають функціональні обмеження, частково розв’яже проблеми недостатнього спілкування їх з однолітками й учителями; значно полегшить роботу над домашнім завданням, тощо.
Список використаних джерел:

1. Все о социальных сетях. Влияние на человека [1/4] – Режим доступу : http://secl.com.ua/article-vseo-socialnyh-setjah-vlijanije-na-cheloveka.html. – доступ 25.11.2016.

2. Коваленко В.В. Актуальність застосування електронних соціальних мереж у роботі зішколярами, які мають функціональні обмеження / В.В. Коваленко, О.М. Коваленко // ISSN: 2076-8184. Інформаційні технології і засоби навчання, 2015, Том 50, №6 – С. 34-49 – доступ 09.11.2016.

3. Мигович С. М. Роль і місце соціальних мереж у формуванні освітньо-інформаційного середовища аграрних університетів / С.М. Мигович, Н.Т. Тверезовська // Науковий вісник НУБіП серія «Педагогіка, психологія, філософія». – Випуск 175, частина 3. – Київ, 2012. Режим доступу : http://www.mnau.edu.ua/ua/02_02_01_10_mygovich.-html#ixzz2wnSKAKKp – доступ 06.11.2016.4. Яцишин А. В. Застосування віртуальних соціальних мереж для потреб загальної середньої освіти / А. В. Яцишин // Інформаційні технології в освіті. – 2014. – №19. – С. 119–126.
Каталог: Images -> Files
Files -> Актуальність дослідження
Files -> «Філософія Відродження»
Files -> Інформації та інформує про найбільш значущі заходи, інформаційні продукти І послуги. Призначений задля постійного інформування організацій
Files -> Усатівський нвк «школа-гімназія» ім. П. Д. Вернидуба заступникам директора з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних заладів створення шкільного учнівського наукового товариства
Files -> Крок М. Акушерська справа
Files -> Світ І поняття світу
Files -> Природознавство
Files -> Використання соціальних мереж у роботі вчителів


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка