Служба безпеки україниСторінка1/103
Дата конвертації07.01.2018
Розмір1.63 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   103Гордієнко С.Г. Молодому науковцю СБ України коротко про необхідне: Наук.-практ. посібник. – К.: Наук.-вид. відділ НА СБ України, 2008. – 89 с.

Розглянуто поліваріантність сучасних методологічних платформ у пізнанні складних суспільних явищ і проблем, визначено сутнісні риси поняття як такого, уміщено анотаційний виклад змісту найбільш важливих для молоді методологічних робіт.

Для студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, докторантів, наукових та науково-педагогічних працівників.

Друкується в авторській редакції.ЗМІСТ

ВСТУП 3


1. Поліваріантність сучасних методологічних платформ

у пізнанні складних соціально-правових явищ

та проблем визначення сутнісних та змістовних рис «поняття» 5
2. Реферативний огляд наукових джерел

методологічного характеру 45


2.1. Філософська література 45

2.2. Загальнонаукова література та джерела

 стосовно системних аспектів дослідження 49

2.3. Спеціально-наукова література 53

2.4. Джерела відносно організації та проведення наукових досліджень 59

2.5. Джерела стосовно визначення понятійно-категоріального апарату 66

2.6. Джерела стосовно інформаційних аспектів розвитку суспільства 69

2.7. Джерела стосовно навчального процесу 77


ВИСНОВКИ 84
ДОДАТОК 85

ВСТУП

Сучасний стан розвитку інформаційного суспільства – суспільства знань, визначає за необхідне привести наукову, науково-педагогічну і науково-технічну діяльності, які на сьогодні посідають місце одного з неодмінних і провідних напрямів діяльності держави, до високоефективного інструментарію підвищення практичної результативності.

Серед чинників, якими зумовлюється даний стан можна виокремити такі як: стрімкий розвиток наукового знання; подальша інтелектуалізація суспільного виробництва; глобалізація науково-інформаційних процесів; потреба впровадження новітніх інформаційних та управлінських технологій в практику; потреба у якісному і своєчасному інформаційно-аналітичному забезпеченні вищих органів влади та управління, насамперед, з метою завчасного попередження про формування внутрішніх і зовнішніх загроз національній безпеці; необхідність перманентної модернізації технічних засобів, які використовуються у народному господарстві; потреба якості та адекватності вимогам практики професійної підготовки, виховання кадрів тощо.

Наукове забезпечення практичної діяльності, впровадження до неї новітніх наукових досягнень цілеспрямовано здійснюється з дня проголошення незалежності України. На цій ниві накопичено вже чималий досвід. Зрозуміло, що даний досвід не лише позитивний. В процесі становлення відомчої науки було виявлено низку проблем, зокрема, слабку загальнонаукову підготовку окремих молодих наукових кадрів, і як слідство – часто-густо недостатній рівень аргументації тез, які науковцем висуваються у наукових роботах, недостатній рівень науково-методичних рекомендацій практичного спрямування тощо.

Водночас зміна міжнародної обстановки, поява нових зовнішніх і внутрішніх загроз національній безпеці України – усе це викликає необхідність реформування певних наукознавчих аспектів самої науки, зокрема, вдосконалення її прикладної спрямованості, забезпечення концентрації і підвищення ефективності використання наукового потенціалу та створення належних умов для впровадження результатів наукових досліджень у практику.

Важливою складовою цього процесу є визначення нових шляхів організації науково-дослідного процесу, що передбачає докорінну зміну змісту, форм та методів науково-дослідної діяльності.

На думку автора, вирішення завдань реформування науково-дослідної діяльності відбуватиметься поетапно і потребуватиме залучення усього інтелектуального ресурсу держави та вироблення нових схем і алгоритмів управління нею. Однак певні підходи до вирішення проблеми можна застосовувати вже сьогодні. Насамперед важливим уявляється узагальнення позитивного досвіду організації наукової діяльності та реальне підвищення загальнонаукового рівня молодих науковців.

Шляхом наведення реферативного змісту фундаментальних робіт з методології наукових досліджень, системології, теорії визначення понятійно-категоріального апарату, головних завдань навчально-виховного процесу тощо автор спробує привернути увагу молодих науковців до зазначених питань і показати їх методологічний потенціал, а також методику пошуку потрібної наукової літератури.

Саме реалізації такого завдання присвятив свою роботу автор посібника і, сподівається, його хоч частково, але вдалося вирішити.

Однак, на початку наведення змісту наукових робіт, автор дасть змогу молоді переконатися у необхідності використання фундаментальних знань і показати можливості їх застосування у власних наукових розробках.
Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Енергетика України І проблеми енергозбереження
123456789 -> Реалізація компетентнісного підходу до навчання на уроках та в позакласній роботі з географії
123456789 -> Робоча програма з дисципліни «Природні ресурси України» Курс: 3 Семестр: 5
123456789 -> Навчально-методичний посібник для самостійної роботи Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
123456789 -> Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
123456789 -> З досвіду роботи вчителя хімії нвк «Лановецька загальноосвітня школа №1 I-III ступенів- ліцей»
123456789 -> Опис досвіду актуальність досвіду


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   103


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка