Соціальні пенсії І державні соціальні допомоги малозабезпеченим, багатодітним сім’ямСкачати 83.05 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації03.06.2018
Розмір83.05 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3

Реферат на тему:

Соціальні пенсії і державні соціальні допомоги малозабезпеченим, багатодітним сім’ям”

ПЛАН

1. Право на соціальну пенсію

2. Правове регулювання призначення і виплати соціальних пенсій

3. Соціальні допомоги держави малозабезпеченим

Список використаної літератури


Право на соціальну пенсію

Відповідно до статті 93 Закону України “Про пенсійне забезпечення” соціальні пенсії призначаються і виплачуються непрацюючим громадянам, крім інвалідів з дитинства, при відсутності права на трудову пенсію:


інвалідам I і II груп, у тому числі інвалідам з дитинства, а також інвалідам III групи;
• особам, які досягли віку: чоловіки - 60 років, жінки – 55 років;
• дітям - у разі втрати годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;
• дітям-інвалідам віком до 16 років.
Перелік медичних показань, що дають право на одержання соціальної пенсії на дітей-інвалідів віком до 16 років, визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 83 вказаного Закону соціальні пенсії призначаються з дня звернення за такою пенсією.
Пенсіонери зобов'язані повідомляти органу, що призначає пенсії про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати. У разі невиконання цього обов'язку і одержання у зв'язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органу, що призначає пенсії заподіяну шкоду. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” соціальні пенсії не передбачені.
Розмір соціальних пенсій диференційований: від 30 до 200% мінімальної пенсії за віком.

Соціальні пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком призначаються чоловікам і жінкам, які досягли відповідно 60 і 55-річного віку, але не мають права на трудову пенсію без поважних причин.

Особи, які досягли пенсійного віку, а також інваліди ІІІ групи, які не мають права на трудову пенсію з поважних причин, мають право на соціальну пенсію в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.

Соціальні пенсії в розмірі 100% мінімальної пенсії за віком призначаються інвалідам ІІ групи, дітям інвалідам у віці до 16 років і дітям, які не досягли 18-річного віку чи старші за цей вік, якщо вони стали інвалідами до виповнення їм 18 років, у разі втрати годувальника.


Інвалідом І групи, матерям-героїням, яким присвоєно звання “Мати-героїня”, соціальні пенсії призначаються в розмірі 200% мінімальної пенсії за віком.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка