Старокостянтинівський районний методичний кабінет Рослинні годинники Напрям: Рослини навколо насСкачати 111.79 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації23.12.2017
Розмір111.79 Kb.
  1   2   3   4

Старокостянтинівський районний методичний кабінетРослинні годинники Напрям: Рослини навколо нас

spring_plant.jpg
Роботу виконала:

Шевчук Марина учениця 6 класу Стецьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Керівник: вчитель Шевчук В.С.


2009 рік
Рослинні годинники

Світом, який знаємо, ми зобов’язані тим, кого називаємо зеленими друзями. Вони наснажили атмосферу киснем, і небо нашої планети стало блакитним, а потрібна для життя енергія через дихальний цикл пішла «по колу». Падаючи на зелений лист, сонячний промінь набуває творчої снаги, бо в таємній лабораторії хлорофілового зерна з найпростіших сполук — вуглекислого газу та води — виробляються органічні речовини. Завдяки цьому розвинувся тваринний світ з «вінцем еволюції» на чолі — з людиною.

Ті, які паразитують на хлорофіловому зерні, поводяться з рослинами, корінням, прикутим до грунту, мов до галери, як з рабами, що перебувають у повному їх розпорядженні. Важко уявити, як може бути інакше, бо ж навіть стійкі прибічники вегетаріанства чимось мусять живитися, бо такий порядок речей на Землі, й не ми його завели.

Природні годинники

Спекотного літа 1758 року знаний в Парижі член академії та інститутів багатьох країн Анрі-Луї допитувався у виноторговців, чи не знає хто льох, куди б не проникло сонячне проміння. Його зацікавило повідомлення астронома Жан-Жака про те, що рослини реагують на положення нашого світила, зокрема й на сонячне затемнення, вельми скептично зустрінуте в товаристві природознавців. Жаданий льох Дюамель, звичайно, знайшов, однак, спускаючись туди з горщиком геліотропа в руках спіткнувся, й рослина, ніби перейнявшись його переляком, опустила листя. Невдача! Однак робити було нічого, тож вчений залишив її в темряві, певний, що чогось цікавого дослід не покаже. Та наступного ранку, зазирнувши до льоху з ліхтарем, Дюамель побачив, що рослина мала такий вигляд, ніби стояла десь на сонцевому підвіконні в дбайливої господині, й заніс туди ще кілька вазонів. Багато днів він відвідував своїх підшефних і щоразу переконувався, що вони засинали і прокидалися як звикли, хоч світло на них не падало. У тодішній пресі ці спостереження потрапили до розряду курйозів і особливої уваги науки не привернули.

Та минув час, і творець системи класифікації рослин Карл Лінней у своєму садку, підводячи гостей до невеликої галявини, сказав приблизно таке:p1010086.jpg

— Зараз ми подивимося, котра година. Вже по дванадцятій, бо пасифлора заплющилася. Більшість квітів розкриваються рано-вранці, а з десятої години вечора деякі квіти вже починають закриватися. І тільки смілка розкривається ввечері.
Каталог: download -> version
version -> Музична І театральна культура 17 18 ст
version -> «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»
version -> Активізація роботи бібліотеки по формуванню
version -> Реферат на тему: " Стан навколишнього середовища України. Екологічна політика. Охорона природи на державному та міждержавному рівнях"
version -> Методичні рекомендації щодо викладання уроків для стійкого розвитку «Моя щаслива планета» розділ Система уроків-зустрічей для 3 класу курсу за вибором «Моя щаслива планета»
version -> План-конспект із "Захисту Вітчизни" 11-клас №11. Тема. Влаштування загороджень. Мета
version -> Комунальний заклад
version -> Зигзаг удачі
version -> Охорона навколишнього середовища від забруднення викидами сульфуровмісних речовин
version -> Міністерство аграрної політики україни


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка