Телекодовая зв'язок



Скачати 225.16 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації29.04.2018
Розмір225.16 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Тема 3.1. Принцип організації телефонного зв'язку
Електрозв'язок - передача інформації за допомогою електричних сигналів, що поширюються по дротах або за допомогою радіосигналів, а також оптичну систему зв'язку. Основні види електрозв'язку :

-телефон;

-телеграф;

-телекодовая зв'язок,

-видеотелефонная зв'язок.

Телефонія - галузь науки і техніки, що охоплює вивчення :

- принципів побудови систем;

- розробку апаратури зв'язку;

- оцінку якості передачі мовної інформації.

Телефонний зв'язок - це передача на відстань мовної інформації і визначається шляхом:

-перетворення звукових коливань в електричний сигнал в ТА абонента, що говорить;

-передачи цих сигналів по каналах зв'язку;

-зворотнього перетворення в ТА слухаючого абонента.

Початок телефонного зв'язку був покладений в 1876г. У США. А.Г. Белл винайшов ТА. У 1878г. Була створена перша телефонна станція.

Розрізняють телефонні зв'язки по дальності:

місцеву; міжміську; міжнародну.

Необхідні компоненти телефонного зв'язку : мікрофон; лінія зв'язку; телефон. Якщо зв'язок здійснюється з рухливими об'єктами, то такий зв'язок називається радіотелефонним зв'язком.

Лінії телефонного зв'язку є складними технічними спорудами. На деяких міжміських кабельних лініях число проміжних підсилювачів досягає декількох тисяч. Для телекомунікації використовуються штучні супутники Землі. Всесвітня мережа - найвища ланка в ієрархії телефонних мереж электрозвязку

За способом комутації розрізняють: ручні, автоматичні, електронні телефонні станції.

По організації лінії зв'язку розрізняють симплексний, дуплексний і напівдуплексний зв'язок.

Під дуплексним зв'язком розуміють двосторонній зв'язок, при якому передача інформації здійснюється одночасно з її прийомом

Під симплексним зв'язком розуміють односторонню передачу інформаці

Під напівдуплексним зв'язком розуміють двосторонній спосіб передання, при якому передача і прийом здійснюються по черзі за допомогою комутуючих пристроїв і зазвичай є можливість переопроса кореспондента.

Розглянемо принцип побудови телефонного зв'язку, який залишився практично незмінним з часу винаходу телефону. Основу телефонного зв'язку складають процеси перетворення акустичних коливань (голосу) в електричні сигнали і назад. При цьому необхідно, щоб форма акустичного сигналу була точно відображена формою сигналу електричного, і навпаки.




Оптимальним режимом роботи абонентської лінії (АЛ) вважають:

струм ~ 35 mА;

R лінії ~ (600.650) Ом;

напруга ~ 60В

С1.С2 - блокують постійну складову;

L1, L4(~ 10 Гн) - дроселі, включені послідовно з батареєю, вони перешкоджають замиканню сигналів в ній.

Для організації розмовного тракту потрібний деякий пристрій, що погоджує, який потрібний для розв'язки ланцюгів мікрофону і телефону по постійному струму, здійснювало б перехід від чотирипровідної схеми розмовного вузла до двопровідної лінії зв'язку і забезпечувало б пригнічення "місцевого ефекту, а також виконувало б функцію узгодження по опору.

Пристрій, що погоджує, називається телефонним трансформатором або або диференціальною системою. Роль трансформатора, що погоджує, в електронних телефонних апаратах(ЕТА) вітчизняного виробництва виконує диференціальна система, в зарубіжних гібридна система, іноді виконана в інтегральному виконанні

Двохпроводна дуплексна схема организації телефонного зв'язку через АТС

Кожен телефонний апарат підключається до власної лінії з різними характеристиками (завдовжки лінії, діаметром дротів т.д.). Опір лінії для кожного ТА буде різним. На практиці довжина лінії, що сполучає телефонний апарат із станцією, може бути від 0 до 10км.

У ЕТА функції перетворювача виконує компенсаційна - перетворююча схема. Це може бути резистивний міст або мІст на ІМС ТЕА1060.

Явище, коли той, що говорить чує свій голос у власному телефоні, називається місцевим ефектом. У якісній схемі телефонного апарату гучність місцевого ефекту має бути в 7-8 разів нижче, ніж гучність голосу Вашого співрозмовника. Для боротьби з місцевим ефектом в електромеханічних ТА використовують диференціальний трансформатор з середньою точкою однієї з обмоток. Існує дві схеми організації розмовного вузла : - мостова; - компенсаційна.

Рівність опорів лінії і балансного опору телефонного апарату можливо тільки для певної довжини лінії, а значить і повне придушення місцевого ефекту можливе тільки для цієї довжини лінії.


Приклад організації розмовного тракту на мікросхемі сімейства Теа1060 з простим резістівним мостом.тракта на микросхеме семейства ТЕА1060 с простым резистивным мостом.

Схема на мал. 1 називається мостовою. Діагоналі цього моста - обмотки I і II

трансформатора і опору лінії Zл і балансне Zб . Обмотки мотають абсолютно однаковими, і якщо Zл = Zб, то в обмотці III не буде присутня напруга від мікрофону, оскільки струм від мікрофону через обмотки 1 і 2 протікає в протилежних напрямах. Струм, що поступає з лінії, протікає через обмотки 1 і 2 створює напругу в обмотці 3 . Сигнал, що поступає з лінії, відтворюється динамічною головкою (телефоном) .

Схема на мал. 2 називається компенсаційною. Телефон в ній включений так, щоб напруга змінного струму, що порушується мікрофоном, компенсувалася напругою, яка знімається з середньої точки обмотки III і II трансформатора через безіндуктівную обмотку IV (Rk).




Каталог: Books -> NMM -> Схемотехніка%205.050090304%20Ващенко%20В.В
Books -> Рекомендований список літератури
Books -> Плани семінарських занять завдання для самостійної роботи студентів з дисципліни «Експерементальна психологія» Семінарське заняття Експериментальна психологія як галузь психологічної науки
Схемотехніка%205.050090304%20Ващенко%20В.В -> Тема 11 – 12 Генератори електричних сигналів
Схемотехніка%205.050090304%20Ващенко%20В.В -> Тема 5 Діодні схеми
NMM -> Міністерство освіти, науки, молоді та спорту україни
Схемотехніка%205.050090304%20Ващенко%20В.В -> Тема 1 Основні поняття та визначення схемотехніки


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка