Тема. Абсолютна І відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті



Скачати 113.91 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації23.12.2017
Розмір113.91 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Загальна географія. 6 клас.

Розділ ІІ. Земля на плані і карті.

Тема. Абсолютна і відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті.

Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про план місцевості, ознайомити з поняттями абсолютна та відносна висота, вчити визначати за планом абсолютну та знаходити відносну висоти; розвивати спостережливість, вміння самостійно працювати з підручником; виховувати почуття взаємодопомоги.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручники, атласи, картки із завданнями, сигнальні картки, малюнки топографічних знаків, модель горба, нівелір,проектор, презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Для того, щоб вміти читати план місцевості, карту необхідно знати їхню легенду або умовні знаки. Наскільки ви добре вивчили топографічні знаки покаже гра «Шифрувальник».



  1. Гра «Шифрувальник»

Клас об’єднаний у три групи. Кожна з них отримує уривок відомого літературного твору. Дітям необхідно замінити умовний знак його назвою. На виконання завдання дається 3 хвилини.

Група 1


« Місячне сяйво лягло на (стежку). Жердяй зупинився і обернувся до Мишка. Його обличчя здавалось мертвотно-блідим.

- Зараз буде (болото), а там Голигінська гатка, - тремтячим голосом прошепотів Жердяй. Підете краєм (лісу). Як дійдете до чотирьох дубів, візьміть ліворуч, там (просіка). А як (просіку) перейдете, там побачите (болото). А я тут посиджу.»

Група 2

« Звивиста (річка) крутилась в глибокій, вузькій долині. Високий правий берег був дуже підмитий. На низькому лівому березі тягнулись вузькі смужки заливних (лук) і торфових (боліт). В деякий місцях вода швидко крутилась – на дні били (джерела) . Хлопці минули (село), (поромну переправу), а човняра все не було.»



Група 3

« Вони йшли, як і раніше, мовчки, ховаючись у затінку дерев. Нарешті вийшли до (просіки). Якби не Жердяй, Михайло ніколи не здогадався б, що це (просіка), тому що вона заросла молодим(чагарником). Вони пройшли ще версту. (ліс) змінився (рідколіссям). Відчувалися гнилі запахи (болота). Зупинившись, вони почали уважно вглядатися в землю. Перед ними була глибока (яма).»


Ці уривки взяті з пригодницької повісті відомого письменника Анатолія Рибакова «Бронзовий птах». Цей твір про трьох друзів - Мишка, Славку та Генку. Вони вирушають до наметового табору, що розташований в колишньому маєтку графа Карагаєва. Випадково хлопці дізнаються про клад, який старий граф заховав десь недалеко. Тож раджу прочитати цей твір тим, хто любить пригодницьку літературу.

Щоб превірити свої знання інших топографічних знаків пропоную вам топографічний диктант.




  1. : attachments
    attachments -> Тема. Роль вірусів у природі та в житті людини мета
    attachments -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
    attachments -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
    attachments -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
    attachments -> Державний вищий навчальний заклад
    attachments -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
    attachments -> Тема уроку. Ліки загального доступу та їх застосування під час надання першої медичної допомоги
    attachments -> Економіко-географічна характеристика Індії
    attachments -> Психологічна культура як складник професіоналізму викладача
    attachments -> Настилання підлог керамічними плитками


    Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка