Тема. Інфекційний процес: етіологія, патогенез, прояви. Роль властивостей збудника І реактивності організму в розвитку інфекційного процесуСкачати 116.68 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації31.12.2017
Розмір116.68 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5

Тема. ІНФЕКЦІЙНИЙ ПРОЦЕС: ЕТІОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ, ПРОЯВИ. РОЛЬ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗБУДНИКА І РЕАКТИВНОСТІ ОРГАНІЗМУ В РОЗВИТКУ ІНФЕКЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ.
І. Актуальність теми


 1. Інфекційний процес – типовий патологічний процес, який лежить в основі розвитку інфекційної хвороби і є сукупністю біохімічних, функціональних, морфологічних та імунологічних реакцій, які закономірно виникають в організмі у відповідь на пошкоджуючи дію інфекційних агентів. Як будь-який типовий патологічний процес, інфекційний процес містить захисно-пристосувальні реакції і реакції пошкодження.

 2. Інфекційний процес може проявлятись на всіх рівнях інтеграції живого організму – молекулярному, клітинному, тканево-органному, системному та на рівні цілого організму і становить суть інфекційних захворювань.

 3. Інфекційний процес сформувався еволюційно, передусім як відповідь макроорганізму на проникнення в нього мікроорганізмів та їх токсинів. Таким чином, інфекційний процес це форма взаємодії макро- і мікроорганізму в певних умовах. Такими умовами є: особливості інфікування, біологічні властивості збудника та біологічні властивості макроорганізму ( стан реактивності та резистентності).

 4. Розвиток медицини за останні 200 років суттєво змінив спектр інфекційних захворювань, їх перебіг та лікувально-профілактичні методи. Цілий ряд важких інфекційних хвороб практично зникли. Але і в наші дні інфекційні хвороби за розповсюдженістю в світі займають 3 місце після серцево-судинних хвороб та пухлин. Більше того, з’явились нові інфекційні захворювання, особливо вірусної етіології. Особливістю перебігу інфекційних недуг на сучасному етапі є те, що змінились і деякі види реактивності людини, в першу чергу імунологічної. Це пов’язано зі зростанням навантаження на імунну систему внаслідок дії шкідливих факторів зовнішнього середовища, особливостями харчування, безконтрольним застосуванням лікарських препаратів, активною імунізацією дітей та дорослих.

 5. Знання причин, механізмів розвитку, клінічних проявів і біологічного значення інфекційного процесу необхідно фармацевту для правильного розуміння і наукового обґрунтування вибора медикаментозних засобів для проведення етіотропного, патогенетичного та симптоматичного лікування інфекційних захворювань.ІІ. Конкретні цілі


 1. Знати визначення поняття «інфекційний процес».

 2. Знати основні форми взаємодії інфекційного агента і макроорганізму.

 3. Знати етіологію інфекційного процесу і основні властивості збудника.

 4. Знати умови, що сприяють виникненню інфекційного процесу.

 5. Вивчити основні механізми захисту організму від інфекцій.

 6. Вивчити патогенез інфекційного процесу.

 7. Вивчити стаді та прояви інфекційного процесу.

 8. Знати основні механізми захисту організму від інфекцій.

 9. Вміти визначати, які явища при інфекційному процесі носять власне патологічний, а які – захисно-пристосувальний характер з метою обґрунтування етіотропної, патогенетичної та симптоматичної фармакокорекції інфекційних захворювань.
Каталог: uploads -> repository -> patofiz -> 01.Навчально-організаційна робота -> 3.ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ -> Методичні%20вказівки%20для%20україномовних%20студентів%20(денна%20форма)
repository -> Науково обгрунтована стратегія – основа модерного лікування
repository -> Навчальна програма з пропедевтики
Методичні%20вказівки%20для%20україномовних%20студентів%20(денна%20форма) -> Методичні вказівки до практичних занять для студентів фармацевтичного факультету на тему «Патофізіологія ендокринної системи»
01.Навчально-організаційна робота -> Методичні вказівки для самостійної роботи студентів стоматологічного факультету при підготовці до практичного заняття за темою: «патофізіологія нервової системи»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка