Тема: Витинанка «Дерево життя»Скачати 143.93 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації02.01.2018
Розмір143.93 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


РАЙОННИЙ БУДИНОК

ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

Розробка занять гуртка «Витинанка» з теми:

«Дерево життя»

Методичну розробку

підготувала керівник гуртка

«Витинанка»

Нагорняк О.С.


смт. Муровані Курилівці

2010

АВТОР: Нагорняк О.С.

РЕЦЕНЗЕНТ: Луцька А.М.

Затверджено на методичній раді районного Будинку дитячої та юнацької творчості (протокол №5 від 18.02.2010 року).ЗМІСТ:


Вступ ................................................................................................................. 4

Заняття №1 ...................................................................................................... 5

Заняття №2 ...................................................................................................... 9

Література ...................................................................................................... 14

Вступ

Витинанка – художній твір народного декоративно-прикладного мистецтва у вигляді витятої з одно- або багатоколірних аркушів паперу орнаментованої чи сюжетною композицією, мереживно витяті ножицями (або спеціально загостреним ножем). Витинанки є чудовими зразками прорізного паперового декору. У давнину як прикрасу витинанки наклеювали на стіни, печі, шибки вікон. Ажурні паперові прикраси слов’янських народів мали декоративне спрямування і здебільшого були орієнтовані на традиційні народні мотиви орнаменту. Виготовляли витинанки перед Новим роком або навесні, коли зазвичай білили стіни й поновлювали внутрішнє оздоблення хат. Витинанки «жили» в основному півроку, рідше рік. Найдавніші українські витинанки, що дійшли до нашого часу, походять з Прикарпаття і Західного Поділля.

За технологічними і художніми особливостями їх поділяють на ажурні (зображення міститься у прорізах) і силуетні (зображення виступає контуром); одинарні (виготовлені з одного аркуша паперу) та складні (аплікаційні – з кількох аркушів паперу, а тому завжди поліхромні). Останні залежно від прийомів виготовлення бувають накладними та складеними. Інколи витинанки наклеювали на аркуш паперу, тло якого також могло слугувати невід’ємною складовою задуманої автором композиції.

У сучасному декоративно-прикладному мистецтві витинанка набула виставкового характеру – це ряд ажурних тематичних творів, пристосованих для експонування на виставках. Виготовляють їх і для оздоблення поліграфічної продукції – цим самим вони переходять від декоративно-прикладного до образотворчого мистецтва (витинальна графіка).

Починати роботу над витинанкою доцільно з орнаментальних смужок: квітів, листя, птахів тощо. Далі переходимо до витинанок у крузі, квадраті. Аж після цього можна переходити до виготовлення композицій «Дерево життя», «Вазон», «Вазон з птахами» тощо.

В даній методичній роботі розроблено два заняття гуртка «Витинанка» з теми «Дерево життя». Гуртківці вчаться у своїх роботах розкривати різні художні образи, мати уявлення про декоративне зображення. Заняття гуртка відкриває для юних душ мудрість віків у кожній крапці, лінії, рослині, геометричній фігурі, кольорі. Адже, почавши витинати, дитина обов’язково буде заглиблюватися у свою душу, шукати коріння минулого і замислюватися про зерна майбутнього. Створення витинанки, як і її споглядання залучає кожного до того доброго і вічного, на чому тримається світ.

Дану методичну розробку можна використовувати на заняттях з трудового навчання в закладах освіти.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка