Теорія міграції є необхідним елементом пізнання самої проблеми міграції, тому що вивчення її є необхідним підгрунтям для вирішення проблеми на практиціСкачати 385.01 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації11.10.2018
Розмір385.01 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Вступ
Міжнародна міграція робочої сили нині охоплює весь світ. Починаючи викладення такої глобальної проблеми як міграція робочої сили, хотілось би зазначити, що міграційні рухи є так званим індикатором реакції населення на зміни в економічному, політичному, соціальному житті будь-якого суспільства, а зміни в нашій державі відбуваються чуть не кожен день. І саме розмір, напрямки та маштаби таких процесів певною мірою свідчать про стабільність, або навпаки, нестабільність суспільного розвитку в країні. Для політиків проблема міграції — це та "гаряча картопля", яку краще не виймати з во­гню" . Тому при проведенні міграційної політики дуже важливо знати природу, загальноекономічні та соціальні наслідки цього явища.

Процес міграції безпосередньо пов’язаний з економічними перебудовами в будь-якій країні. Саме структурна перебудова економіки, конверсія оборонного комплексу, банкрутство та ліквідація ряду підприємств промисловості, зупинка виробництва та інші проблеми, нашої ще молодої держави, призвели до істотного скорочення та вивільнення в істотно-галузевому та якісно-професійному розрізі робочої сили. Водночас дефіцит державного та регіональних бюджетів, та незначна частка іноземних інвестицій не дає змоги за короткий проміжок часу перепідготувати та перерозподілити великі обсяги вітчизняної робочої сили. Все це стало передумовою появи значної кількості вільної робочої маси, а держава не в змозі забезпечити її необхідними робочими місцями. Ось ми і є свідками того, що одні, будучи науковцями працюють сторожами, а інші, ті що не мають освіти стоять у "керма", але основна ж маса працівників тремтить в пошуках гарного робочого місця і вдосконалившись тим що не може знайти роботи в нашій державі, шукає різні вакансії праці за межами держави, формуючи тим самим групу мігруючої робочої сили. Радикальні економічні й політичні реформи, що відбуваються нині в нашій країні, не могли не вплинути на розвиток міграції робітників, яка є найчутливішою сферою функціонування господарського комплексу. Мігрують, як правило, висококваліфіковані спеціалісти, але лише невеликий відсоток їх має гарантовану роботу і відповідні та трудові гарантії. Виїжджають за кордон у пошуках роботи молоді люди без певного рівня кваліфікації, які згодні на будь-яку роботу і низьку платню без усяких гарантій. Згубним для економіки країни, для формування її науково-технічного потенціалу є виїзд за кордон науково-технічних кадрів та підготовлених на сучасному рівні молодих спеціалістів.

Причинами міграції робочої сили є фактори як економічного, так і не економічного характеру. Робоча сила переміщується із держав з низьким рівнем життя в держави з більш високим рівнем. Це і є однією з важливих причин сучасної міграції не тільки в нашій державі, але і в світі. Проаналізувавши вищевикладене можна зробити висновок про те, що робоча міграція - це тривалий процес, корні якого беруть свій початок з моменту зародження робочого класу.

Для досягнення мети роботи вирішувалося ряд завдань:


- проаналізувати головні причини виникнення міжнародної міграції трудових ресурсів та економічні ефекти таких міграційних потоків;
- дослідити стан сучасного світового ринку праці та виділити головні тенденції його розвитку; виділити причини і наслідки включення нашої країни в активний міжнародний обмін трудовими ресурсами.
Робота складається зі вступу, трьох розділів та висновків.
В першому розділі проводиться дослідження сучасного розуміння причин та видів міжнародної трудової міграції, аналізується вплив міжнародної міграції на економіку країн-імпортерів та країн-експортерів трудових ресурсів.
В другому розділі розглядається історичні центри міжнародної міграції трудових ресурсів, та міграційні хвилі.

Третій розділ присвячено розгляду економічного ефекту від міграції робочої сили.Каталог: data -> docs
docs -> Титани італійського Відродження
docs -> Управління фінансовими ресурсами підприємства
docs -> Становлення вітчизняної автоматики
docs -> "Спеціальні підрозділи міліції: завдання та повноваження"
docs -> "Ризики підприємницької діяльності підприємства та засоби їх зменшення"
docs -> Законодавче, нормативне (стандартне), інструктивне регулювання
docs -> Процес демократизації
docs -> «Мистецтво Стародавнього Єгипту»
docs -> Звернення стягнення І реалізація заставленого майна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка