Трудове навчанняДата конвертації26.03.2018
Розмір37.2 Kb.
ТипУрок

Трудове навчання

6 клас


Тема уроку: Технологія виготовлення об’ємної іграшки з помпонів. Виготовлення помпона.
Мета уроку: Навчити учнів виготовляти помпони та робити з них іграшки. Розвивати творче мислення, фантазію, естетичний смак. Виховувати старанність, акуратність в роботі.
Обладнання: картонні кільця, нитки, ножиці, гачок, зразок помпону; комп’ютер, мультимедійна дошка, проектор.
Тип уроку: комбінований.


Хід уроку.
І. Організаційний момент.

Привітання. Перевірка організації робочих місць та підготовки до уроку (необхідні інструменти та матеріали – домашні роботи, картон, нитки, ножиці, олівці, ручки, робочі зошити, щоденники).


ІІ. Актуалізація учнівських знань.

- В ІІ семестрі ми вивчаємо велику тему « Технологія виготовлення м’яких іграшок», яка складається з розділів: « Плоска іграшка», « Іграшка з помпонів» та « Об’ємна м’яка іграшка». На минулих уроках ви шили плоску іграшку, яку повинні були закінчити дома. Зараз я перевірю ваші готові вироби і виставлю за них оцінки. При оцінюванні я буду враховувати правильність виготовлення, акуратність в роботі та фантазію, яку ви проявили при оздобленні іграшок.

( Перевіряю роботи, аналізую їх, виставляю оцінки. Іграшки відкладаю для міні-виставки, яка буде проведена на перерві.)
ІІІ. Повідомлення теми уроку.

- Ми починаємо вивчати розділ « Технологія виготовлення іграшки з помпонів», над яким будемо працювати 3 уроки, а сьогодні на уроці навчимося робити помпон. Відкрийте зошити, запишіть сьогоднішню дату і тему уроку. (Слайд)IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розгляд зразків.

а) Демонстрація помпона.

- Помпон – це елемент, який виготовляється з товстих пухнастих ниток і має форму м’ячика. ( демонстрація на слайді та справжнього помпона). Такими помпонами можна прикрашати одяг( шапочки, шарфики), взуття (тапочки), сумки тощо. Також з них можна робити різноманітні м’які іграшки.

б) Розгляд зразків іграшок на слайдах.
2. Пояснення учителя.

а) Перегляд відео « Технологія виготовлення помпону» з коментаріями вчителя.

- Зараз ви подивитеся, як виготовляється помпон. Під час перегляду слухайте пояснення вчителя.

- На картоні малюємо та вирізаємо два однакових кільця (зовнішнє коло, внутрішнє коло). Складаємо їх разом та починаємо обмотувати нитками. Це можна зробити двома способами. Перший спосіб: від клубка відмотати трохи ниток в маленький клубочок, який пролізатиме через внутрішній отвір. Такий спосіб не дуже швидкий, бо нитка намотується одинарна. Другий спосіб набагато швидший: можна відрізати 4-5 однакових ниток довжиною 1-1,5 метри і обмотувати ними кільця. Ниток намотуємо багато, 2-3 шари. Коли отвір стає маленький, нитки можна протягувати гачком. Потім намотані нитки обережно розрізаються ножицями (слідкувати, щоб розрізані нитки не розпалися), між кільцями протягується нитка, якою потрібно міцно стягнути помпон. Нитку добре зав’язати, залишити її довгою(для подальшого з’єднання з іншим помпоном), зняти картонні колечка, помпон розпушити і, підрізавши нерівні нитки, придати йому круглу форму.

б) Розгляд поетапного виготовлення іграшки «Павучок» (Слайди)

в) Розгляд схеми «Етапи виготовлення помпона» (Слайд-залишається на екрані до кінця уроку).


V. Практична робота. Виготовлення помпона.

1. Інструктаж.

- За шаблоном на картоні намалювати два кільця (можна більше – для другого помпону). Вирізати їх. Якщо вам для іграшки будуть потрібні більші або менші помпони, тоді ви накреслите їх циркулем. Зверніть увагу, що величина помпона залежить від ширини кільця (чим ширше колечко, тим більший вийде помпон).

- Відрізати 4-5 ниток довжиною 1-1,5 метри, скласти їх разом.

- Скласти два кільця, густо і не дуже щільно намотати на них нитки в декілька шарів. Для протягування ниток через вузький отвір можна використовувати гачок.

- По зовнішньому колу нитки обережно розрізати, а по внутрішньому -міцно стягнути їх і зв’язати ниткою. Пам’ятаємо про правила користування ножицями. Працюємо з ними обережно, не розмахуємо, щоб не поранити себе або сусіда по парті. При потребі передаємо їх один одному із закритими лезами кільцями вперед.

- Зняти картонні кільця.

- Розпушити та підрівняти помпон, надати йому правильну форму.
  1. Самостійна робота учнів.

Учні самостійно працюють, вчитель контролює процес, виправляє помилки, надає індивідуальну допомогу.
VI. Закріплення матеріалу.

- Повторення послідовності виготовлення помпона, використовуючи схему на слайді.


VII. Підсумок уроку.

- Аналіз учнівських робіт.


VIII. Повідомлення домашнього завдання.

- В зошиті намалювати ескіз іграшки, яку ви будете виготовляти. Іграшка повинна складатися з декількох помпонів (не менше двох). Може бути як однокольорова, так і різнокольорова. Можна придумати іграшку самостійно, використати зразки, які я вам сьогодні показала або пошукати зразки в журналах, книгах чи Інтернеті. На урок принести картон або готові кільця, нитки для іграшки (товсті, пухнасті), ножиці.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка