У процесі вивчення хімії реалізуються різні форми й методи, нові технології навчанняСкачати 130.51 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації26.03.2018
Розмір130.51 Kb.
ТипУрок
  1   2   3

Пліг Т.В.- вчитель біології та хімії Новопідгороднянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Межівського району

« Використання ігрових технологій навчання на уроках хімії як форма розвитку креативних здібностей учні» ( з досвіду роботи).
У процесі вивчення хімії реалізуються різні форми й методи , нові технології навчання. Однією з них є гра , що дозволяє ефективно підвищувати якість підготовки учнів.

Основним моментом , на який слід звернути увагу , створюючи й використовуючи навчальні ігри , є акцентування учнів на змісті самої гри , а отже , і на змісті навчального матеріалу. Гра впливає на позитивне мислення учнів , привчає учня мислити , виділяти головне, узагальнювати , розвиває його пам'ять.

Чергування гральних ролей допомагає учням усвідомити себе в новій позиції , подивитись на раніше відомі і звичні речі іншими очима , активніше використовувати здобуті знання і вміння. Суть і зміст ігор повинні послідовно ускладнюватися , що вимагатиме від учнів збагачення системи пізнавальних дій. Після проведення дидактичної гри з наступним її аналізом прослідковується така тенденція : абсолютна більшість учнів ( понад 90%) намагається активно включатися в навчально-пізнавальну діяльність. Перебудова позиції учнів під час включення їх у гральні сюжети не тільки викликає ситуативний інтерес до виконання цього завдання , а й сприяє формуванню інтересу до навчального предмету. Колективне виконання завдань дидактичних ігор змушує учнів більшою мірою зважати на своїх товаришів , співпереживати за їх успіхи й невдачі , бути уважним, зібраним . Подібне осмислення дисциплінує, підвищує вимогливість до себе , формує толерантність щодо інших , що підвищує рівень колективної діяльності .

Ігри на уроках важливі не тільки як засіб активізації навчально-пізнавальної діяльності , а і як перспективний шлях реалізації завдань виховання й розвитку особистості в процесі навчання.

Для виконання навчально-виховних завдань в процесі викладання хімії з успіхом можуть бути використані тематичні ігри. Залежно від загальної спрямованості й типу дидактичних ігор за їх допомогою можна формувати не тільки окремі знання , а й взаємозв’язки між елементами знань , навчати учнів порівнювати й диференціювати хімічні речовини та процеси.

Засвоєння знань у ході гри часто не потребує довільної уваги , що дає змогу уникнути перевтомлення учнів.

Дидактичні ігри з хімії можна класифікувати за різними чинниками. Їх можна поділити на індивідуальні, парні, групові.

Залежно від засобів , що застосовуються , та загальної спрямованості ігор розрізняють такі їх типи : вправи, настільні ігри, ігри-ролі, ігри-моделювання і т.д. Вони сприяють запам’ятовуванню матеріалу .Досить поширені види ігор на уроках хімії – це навчальне лото, хімічні шашки і доміно, кросворди і вікторини.

Наприклад:

1.Ігри-вправи

Можна використовувати під час узагальнення навчального матеріалу з хімії будь-якого характеру
Каталог: uploads -> editor
editor -> Логоритміка-форма організації корекційної музичної діяльності
editor -> Дніпропетровської обласної державної адміністрації
editor -> Навчальний посібник Харків «хаі» 2010 Н. І. Парафійник документно-інформаційні комунікації частина І 2010
editor -> Освітній проект підготувала вчитель хімії Фурман Наталя Аркадіївна
editor -> Круглий стіл скоро нас чекає школа
editor -> Робоча програма навчальної дисципліни інформаційні системи та технології в науково-дослідної діяльності ­
editor -> Самоаналіз освітньої діяльності комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №29 «Біла лелека»
editor -> Профілактика захворювань органів зору
editor -> Над випуском працювали


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка