Учениця 4-а класу хзош №78 Забуга Богдана ВіталіївнаСкачати 42.01 Kb.
Дата конвертації10.02.2018
Розмір42.01 Kb.

учениця 4-А класу ХЗОШ № 78

Забуга Богдана Віталіївна
Із року в рік часопис віддаляє

Своїх нащадків далі від війни.

Та травень знов і знову нагадає,

Як із життя ішли його сини…


День Перемоги – 9 травня: день слави, день скорботи…

У цей славний день ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками.

Свята пам’ять про Велику Вітчизняну війну залишається з нами, як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни.

Про події Великої Вітчизняної війни, про героїзм радянських воїнів, я дізналася з розповідей класного керівника Абдули Людмили Анатоліївни на виховних годинах, присвячених Дню Перемоги. А також від своєї мами, яка свято береже пам’ять про моїх рідних, які взяли участь у Великій Вітчизняній війні. А також з речей мого прадідуся по маминій лінії Проценка Євгенія Мироновича (червоноармійська книжка, медалі та пам’ятні знаки, фотографії).

Мій прадідусь Проценко Євгеній Миронович народився 27.04.1925 року в селі Грякове Карлівського району Полтавської області.

Закінчив в 1940 році 6 класів. З 19 вересня 1943 року був призваний на дійсну військову службу і направлений в 144-й гвардійський стрілецький полк, кулеметну роту, де 24 грудня 1943 року прийняв військову присягу. Був призначений Гвардії червоноармійцем, помічником навідника старшого кулеметника. З 11.1943 по 05.1945 після військових навчань бере участь в Великій Вітчизняній війні.

З 29.03.1945 року учасник 3-го Білоруського фронту, за що і отримав свою першу медаль «За перемогу над Німеччиною». В роки війни, в боях з німецько-фашистським загарбниками проявив хоробрість та мужність – підбив німецький танк «тигр». За що отримав медаль «За відвагу», яка знайшла свого героя в післявоєнні роки.

По закінченні війни в 1945 році був направлений в 72-й гвардійський стрілецький полк для проходження військової служби по лютий 1948 року.

Після закінчення війни повернувся у рідне село, де пропрацював все своє життя водієм вантажівки.

Від 11 березня 1985 року був нагороджений «Орденом Вітчизняної війни» ІІ ступеня. Мав ювілейні медалі (медаль «20 років Перемоги в ВВв 1941-1945 р.р.», пам’ятний знак «25 років Перемоги в ВВв», медаль «ХХХ років Радянської армії і флоту», медаль «30 років Перемоги в ВВв 1941-1945 р.р.», медаль «40 років Перемоги в ВВв 1941-1945 р.р.», медаль «50 років озброєних сил СРСР», медаль «50 років Перемоги в ВВв 1941-1945 р.р.», пам’ятний знак «50 років визволення України», медаль «60 років озброєних сил СРСР», медаль Жукова від 18 березня 1998 року. Окрім цього нагороджений за довголітню та добросовісну працю в народному господарстві медаллю «Ветеран праці» в 1987 році.)

Була відзначена пам’ятним знаком учасника Великої Вітчизняної війни і дружина мого прадідуся Проценко Ніна Юхимівна. В свої молоді роки вона разом з односельчанами копала торф на болоті, який відправлявся на фронт.

У Великій Вітчизняній війні брала участь і ще одна рідна мені людина, бабуся мого дідуся Гусар Миколи Анатолійовича – Гусар Марія Тимофіївна, вона переховувала вдома поранених воїнів радянської армії від німецьких загарбників. За це в післявоєнні роки була нагороджена медаллю «Партизану Великої Вітчизняної війни» ІІ ступеня.Ордени і медалі моєї родини

Підготувала

учениця 8-Б класу

Рябова Дарина

Класний керівник Абазіна Л.В.

22 червня 1941 року розпочалася Велика Вітчизняна війна. Фашисти прийшли на нашу землю, щоб захопити її багатство, поневолити народ, зробити його рабом своєї імперії. Вони не тільки топтали нашу землю, вони хотіли розтоптати душу народу, а вона виявилася безсмертною.

Історія війни – історія, написана кров»ю хоробрих. Вона може обійтися без великих чисел. Її своєрідність у тому, що проходить вона через серце людини, бійця, героя.

Один із перших і найтяжчих ударів фашистських військ взяла на себе Україна. Усе, що робилося на фронті і в тилу, не сприймалося як щось виняткове, а як робота – неймовірно тяжка, але неминуча і необхідна.Патріотизм, дружба, взаємовиручка, повага один до одного виховуються в людині саме у найскрутніші періоди життя. Ті буремні часи були випрбуванням для всього народу , який і на фронті, і в тилу виборював ціною власного життя мир на землі.

Ворог був жорстоким і невблаганним, але це не зломило волі нашого народу до Перемоги. На окупованій території партизани наводили жах на ворога, знищуючи його живу силу та техніку, підриваючи мости , переправи, залізничні шляхи, захоплюючи обози з продовольством.Тисячі людей боролися в партизанських загонах.

Мій прадідусь Рябов Борис Вікторович під час ВеликоЇ Вітчизняної війни жив за Уралом і працював на евакуйованому з Харкова заводі. У 1945 році його призвали на Манчжурський фронт на кордон з Японією. Там він був поранений, за мужність у бою нагороджений орденом «Червоної Зірки».

Моя прабабуся Рябова Матрона жила під час війни у Бєлгороді і працювала у тилу. У 1945 році її теж призвали на Манчжурський фронт, де вона була поваром у військовій частині. Там вона познайомилася з прадідусем. Його після поранення було демобілізовано до Харкова, він інвалід першої групи Вітчизняної війни. А потім пра бабуся після закінчення війни теж приїхала до Харкова.

У Харкові народився мій дІдусь і мої батьки. Так Велика Вітчизняна війна вплинула на долю моєї родини.

Ці факти розповів мені мій дідусь Рябов Анатолій Борисович, який народився у 1956 році у Харкові і зараз живе разом з нами.

Привітання з 65 річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Зникають журавлиними клинами ветерани,

Ідуть у небуття учасники війни,

Рідіють вдів ряди і тих, хто залишився

У окупацію у рідному селі.


Але не зітре час Салюту Перемоги,

З роками свято це не знайде забуття,

Вклоняємося низько ми всім ветеранам:

Спасибі Вам, що зберегли життя!Учні 8-б класу

Класний керівник Абазіна Л.В.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка