Українська мова перевірка знань та вмінь студентів першого курсу денної форми навчанняСкачати 393.86 Kb.
Сторінка1/22
Дата конвертації17.09.2018
Розмір393.86 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22

Українська мова

перевірка знань та вмінь студентів

першого курсу денної форми навчання

Провідною ідеєю освіти на сучасному етапі в українській державі є гуманізація, адже гуманітарна освіта є засобом і сферою формування державного етносу, розвитку особистості як найвищої цінності суспільства.

Ідеалом сучасного навчання є особистість не з енциклопедично розвиненою пам’яттю, а з гнучким розумом, з швидкою реакцією на все нове, з повноцінними, розвинутими потребами дальшого пізнання та самостійної дії, з добрими орієнтувальними навичками й творчими здібностями.

Розвиток творчого потенціалу людини трактується сьогодні як основне завдання школи. Для реалізації його потрібно насамперед розглянути учня не як суму зовнішніх впливів, а як цілісну, активну, діяльну істоту. У цьому основна суть перебудови навчально-виховного процесу. Учень – не об’єкт, а насамперед творець свого власного „Я”.

Реформування національної освіти в Україні потребує пошуків нових шляхів, нових підходів до викладання основ наук у школі, а української мови особливо, тому що вона є важливим фактором формування національно свідомої та мовної особистості. Перед викладачем постає завдання активізувати пізнавальну діяльність учнів, шукати індивідуальні підходи до кожного учня, модернізувати процес навчання і контролю за рівнем засвоєння ними навчального матеріалу.

Методичні рекомендації допоможуть викладачеві з найменшими витратами часу організувати індивідуальну навчальну роботу з одним учнем або групою, ефективно проконтролювати рівень їхніх знань і вмінь, скоригувати діяльність, спрямовану на виявлення недоліків.

Дана розробка дозволяє перевірити знання учнів з таких тем:

- поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з фонетики, лексикології, фразеології, словотвору, граматики, правопису та стилістики;

- поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з синтаксису, пунктуації та стилістики.

Перевірці підлягають знання та вміння з мови, які необхідні в першу чергу для правильного використання мовних одиниць. Перевірка здійснюється в письмовій формі.

Учням пропонується:

- розпізнавати вивчені мовні явища,

- сполучати слова, доповнювати, трансформувати речення, добираючи належну форму слова, потрібну лексему, відповідні засоби зв’язку між частинами речення, між реченнями у групі пов’язаних між собою речень тощо,

- виявляти розуміння значення мовних одиниць та особливостей їх використання в мовленні.

Для перевірки знань учнів використовуються завдання різного характеру. Вправи дають можливість виявити практичні вміння учнів, ступінь оволодіння усним і писемним мовленням у стандартних ситуаціях. Завдання рівня трансформації або рівня творчості передбачають контроль за вмінням учня використовувати здобуті знання, застосовувати вміння і навички в нетипових ситуаціях, продемонструвати свої лінгвістичні здібності та ерудицію.

Учням пропонуються завдання для повідомлення на лінгвістичну тему (º), творчі завдання (*), різні види вправ. Пропоновані завдання є своєрідним „банком даних”, яким викладач може користуватися залежно від конкретних умов, поставленої мети, можливостей окремого учня і групи.

За цими методичними рекомендаціями учні самі зможуть об’єктивно оцінити рівень своєї мовної підготовки, виявити прогалини в знаннях, спланувати подальшу роботу.

Одним з основних завдань, які стоять перед навчальними закладами, є завдання навчити учнів самостійно набувати знання. Важливим засобом у виробленні навичок самостійного оволодіння знаннями є запровадження на заняттях різних видів самостійних робіт.

Самостійні роботи є також важливим засобом активізації пізнавальної діяльності, розвитку логічного мислення дітей.

На заняттях з української мови при перевірці знань та умінь учнів здійснюються міжпредметні зв’язки з історією України, українською літературою, екологією, етнографією, музикою, етикою.

Самостійно виконані роботи оцінюються за нормами для контрольних робіт відповідного або близького виду.

Подані матеріали рекомендуються для старшокласників шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів та студентів середніх і вищих навчальних закладів, що вивчають курс української мови, для викладачів, щоб організувати навчальну діяльність і контроль за рівнем навчальних досягнень учнів, студентів.

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

КЕРЧЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МОРСЬКИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

СУДНОМЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

Каталог: attachments
attachments -> Тема. Роль вірусів у природі та в житті людини мета
attachments -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
attachments -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
attachments -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
attachments -> Державний вищий навчальний заклад
attachments -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
attachments -> Тема уроку. Ліки загального доступу та їх застосування під час надання першої медичної допомоги
attachments -> Економіко-географічна характеристика Індії
attachments -> Психологічна культура як складник професіоналізму викладача
attachments -> Тема. Абсолютна І відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка