Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністраціїСкачати 175.43 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації11.03.2019
Розмір175.43 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації2

Одеська обласна бібліотека для юнацтва

ім. В. В. Маяковськогочому наше майбутнє залежить від бібліотек, читання і фантазії

Презентуємо своє читання,

або Що читають бібліотекарі

як керівники юнацького читання.

Регіональне соціологічне дослідження

2018

Метою дослідження було виявити стан і рівень популярності читання серед бібліотекарів регіону, їх професійні та інтелектуальні навички у популяризації книги та читання серед юнацтва та молоді.

Дослідження з’ясувало коло читання та мотивацію вибору літератури бібліотекарями, що працюють з підростаючим поколінням.

А також виконало поставлені завдання:

- покращення стереотипного образу бібліотекаря, створення його позитивного імідж як активної, інтелектуальної, енергійної, творчої людини;

- розвіяння міфу про те, що суспільство не читає;

- надання дружніх порад щодо читання користувачам бібліотечних послуг та усім охочим;

- знаходження охочих для обговорення книг, що вразили;

підвищення статусу читання у свідомості підростаючого покоління;
- популяризація творчості видатних авторів за допомогою індивідуальної та масової роботи;

- вихід за межі бібліотеки (використання відкритого та віртуального просторів), максимальне наближення до потенційних читачів.

Адже саме бібліотекар працюючий з юнацькою та молодіжною категорією користувачів як ніхто може впливати на формування читацького попиту та читацьких уподобань. Дуже цікавим було спостерігати що саме читають бібліотекарі, та як їхній вибір впливає на популяризацію читання та літератури.

В соціологічному дослідженні прийняли участь 358 фахівців з ОЮБ ім. В.В.Маяковського, бібліотечних систем міст: Б.-Дністровського, Ізмаїла, Теплодара,Чорноморська та Березівського, Болградського, Великомихайлівського, Лиманського, Любашівського, Роздільнянського, Тарутинського, Татарбунарського, Ширяївського районів. Ми їм вдячні за професійний і сумлінний підхід до нашої загальної справи.

У сучасному світі бібліотеки являються культурним центром отримання потрібної інформації для свого користувача, але без освіченого бібліотекаря це важко собі уявити. Завдяки читанню бібліотечні фахівці підвищують власну обізнаність, дізнаються про те, що відбувається у світі навколо нас. Регулярно читаючи, ми поповнюємо словниковий запас та отримуємо можливість більш чіткіше висловлювати власні думки.
Тому на перше питання анкети: «Як ви оцінюєте читання у вашому житті?» кожний бібліотекар виділив декілька значень. Для всіх читання - це один з важливих засобів самовдосконалення і інтелектуального розвитку. Для 90% опитуваних також це є професійною потребою ознайомлення з літературою, 30% вважають читання непоганим способом проведення вільного часу. 30% вважають читання джерелом знань та 5% вважають що читання допомагає вирішувати особисті проблеми та додає життєвого досвіду. Майже 50% опитуваних за допомогою читання знаходять душевний спокій та відволікаються від повсякденних проблем.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Програма І робочий план конкретно-соціологічного дослідження Методи збору соціологічної інформації
2018 -> Робоча програма навчальної дисципліни політична комунікація та інформаційна безпека (Частина 2) Ступінь магістра
2018 -> Політична історія миколаївщини
2018 -> З методикою навчання
2018 -> Навчально-методичний комплекс
2018 -> Конспект лекцій з дисципліни
2018 -> Програма навчальної дисципліни Політична історія україни Ступінь бакалавра
2018 -> Навчально-методичний комплекс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка