Урок основна форма навчання. Вимоги до уроку музики. Характеристика існуючих програмСкачати 120.24 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації22.04.2018
Розмір120.24 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4

Урок – основна форма навчання. Вимоги до уроку музики. Характеристика існуючих програм.

Вивчення предметів художньо-естетичного циклу в системі загальної середньої освіти є важливим чинником духовного розвитку естетичної та загальної культури. Зміст шкільної художньо-естетичної освіти розкриває перед учнями розмаїття жанрів і стилів українського та світового мистецтва, своєрідність вітчизняної художньої культури в контексті культуротворчих процесів людства, основи естетичних знань, прилучає учнів до творчої діяльності в окремих видах мистецького самовираження.

Основні вимоги до організації навчального процесу з предметів художньо-естетичного циклу є стабільними:


  1. використання творчих форм роботи;

  2. забезпечення цілісності уроку та побудова його за принципами педагогіки мистецтв /цілісності, образності, асоціативності, варіативності, імпровізаційності, інтонаційності/;

  3. дотримання принципу тематизму, передбаченому програмами;

  4. розкриття життєвого змісту творів мистецтва та орієнтація на особистісне його сприйняття.

Структура і зміст навчальних програм враховує надбання вітчизняної і світової культурної спадщини, національних фольклорних цінностей та сучасних тенденцій у розвитку мистецтва.

Для вивчення в ЗОШ предметів художньо-естетичного циклу пропонуються чинні типові програми з домінуючих предметів:

- у початковій школі - програми з музики, образотворчого мистецтва або інтегрованого курсу „Мистецтво”, що входять до збірників програм. Видавництво "Початкова школа", 1-2 кл./200І р./ та 3-4 кл./2003 р./.

- в основній та старшій школі - програми та поурочні мелодичні розробки з музики /1-8 кл./ та з образотворчого мистецтва /5-7 кл./, видавництво „Шкільний світ”, 2001 р.; програми з художньої культури /10-11 кл./ та з основ естетики / 10—11 кл./, - видавництво „Шкільний світ”, 2001 рік.

Відповідно до зазначених програм з музики та візуального (образотворчого) мистецтва розроблені методичні рекомендації, навчально-методичні посібники, фонохрестоматії: „Вивчення музики в 1-4,5-8 класах”, (авт.Беземчук та ін.), „Музична хрестоматія, 1-8 кл.”, (упорядник Печенюк), „Фонохрестоматія з музики, 5-8 кл.”, (упорядник Демчишин), „Методика викладання образотворчого мистецтва в школі” (авт.Божко, ІІоменова та ін.), „Художня культура світу”, (авт. Миропольська), „Основи естетики”, (авт. Левчук, Онищенко).

Усі навчальні програми, за якими здійснюється викладання предметів художньо-естетичного циклу, повинні мати гриф Міністерства освіти і науки.

У початковій школі викладаються предмети „Художня праця” і „Образотворче мистецтво” як окремі.

Рекомендується використання додаткових годин на предмети художньо-естетичного циклу з варіативної частини навчального плану.

Акцентую увагу на тому, що уроки і тематична атестація з предметів художньо-естетичного циклу в початковій та основній школах можуть проводитись у різних формах, окрім письмових (запис учнями будь-якої інформації зі слів учителя чи з дошки, контрольних, самостійних робіт, написання рефератів).Учень має право на переатестацію для підвищення атестаційного балу. (Після тематичної атестації - лишали вільну графу для переатестації).


Каталог: uploads -> images -> articles -> hud estet
articles -> Практичні заняття. Історія України (9 клас)
articles -> «Організація навчально виховного процесу з природничих дисциплін та економіки у 2012/13 н р. та навчально — методичне забезпечення викладання географії, біології, хімії, природознавства, екології
articles -> Методичні рекомендації щодо викладання
articles -> «Сучасний урок фізичної культури. Впровадження інноваційних технологій у систему уроків фізичної культури»
articles -> Методичні рекомендації щодо вивчення біології в загальноосвітніх навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році
hud estet -> Методичні рекомендації щодо викладання музичного мистецтва у 4-х та 7-х класах загальноосвітніх навчальних закладів
hud estet -> Методичні рекомендації щодо викладання образотворчого мистецтва у 7-х класах загальноосвітніх навчальних закладів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка