Відділ освіти Миколаївської райдержадміністрації Миколаївський районний Будинок творчості учнівСторінка1/44
Дата конвертації18.10.2018
Розмір0.68 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   44

Відділ освіти Миколаївської райдержадміністрації

Миколаївський районний Будинок творчості учнівМетодичний вісник

Сценарії виступів екологічних агітбригад
(листопад 2010 р)

Укладач: Яворська Н.А., методист БТУ


З маленької насінинки виростає велике могутнє дерево. Із першого захоплення блакиттю неба, різнотрав'я луків, розмаїттям квітів починається любов дитини до рідного краю, бажання зберегти довкілля таким прекрасним і привабливим, яким воно відкрилося очам колись. З кожним роком змужніння дитина, підліток, юнак розуміють: навколо нас не так чудово. Руйнація, заподіяна людськими руками, знищує і блакить неба, і трави і квіти.

У молоді пробуджується бажання зберегти навколишній світ, передати його майбутнім поколінням. Тож і об’єднуються вони в юннатівські гуртки та об'єднання, висаджують квіти, кущі, дерева (приймаючи участь в акціях та конкурсах: «Парки – легені міст і сіл», «Парад квітів біля школи», «Юннатівський зеленбуд», «Зелений паросток майбутнього»), розчищають: джерела (операція «Джерело»), землю від бруду, досліджують червонокнижні рослини, пересаджують їх на пришкільні навчально-дослідні ділянки (акція «Корисні переселенці), досліджують балково-яружні території (конкурс «Вчимося заповідувати»), проводять велику роботу по виявленню та присвоєнню (з великою та незначною кількістю флори і фауни, занесених до Червоної та Зеленої книг України, а також типові об’єкти місцевої природи (різноманітні типи рослинних угрупувань, водойм, характерні форми рельєфу тощо), пам’ятки природи) територіям заповідної. Плідну роботу в цьому напряку провели юннати Кривобалківської ЗОШ (гурток «Паросток», керівники Вербицька З.В., Вербицький О.Г.), Трихатської ЗОШ (гурток «Гіпаніс», керівник Задвірний О.П.), Петровосолониської ЗОШ (гурток «Пролісок», керівники Гарагуля А.В., Агєєва Р.С.).

Своєю діяльність юні екологи залучають в свої лави все більше захисників природи. Особлива роль належить учнівським екологічним агітбригадам . Слово, пісня, підкріплені ділом, скоріше знаходить шлях до серця слухача.

Майже в кожні загальноосвітній школі району діють екологічні агітбригади. На протязі п’яти останніх років в районному Будинку творчості учнів проходять збори екологічних агітбригад. Ось і на останньому зборі агітбригад йшлося про про ті болі і негаразди , що турбують юних захисників природи. Учасники збору розповіли про свою просвітницьку і практичну природоохоронну роботу (використовуючи слайд-шоу (Петровосолониська ЗОШ, Веснянська ЗОШ, Кіровська ЗОШ, Кир'яківська ЗОШ, та фільми (Криничанська ЗОШ).

Перше місце журі присудило команді «Веселка» (Веснянська ЗОШ, керівник Ширяєва Ю.В.

На другому місці команди «Паросток» (Петровосолониська ЗОШ, керівник Гарагуля А.В., (Комсомольська ЗОШ, керівник Подимова Ж.П.), (Ульянівська ЗОШ, керівник Андраш І.О.).

На третьму місці команди (Криничанська ЗОШ, керівник Потінська І.Ф., (Киряківська ЗОШ, керівник Хлистова А.А.), (Радсадівська ЗОШ, керівник Ніколенко М.М.).

Грамотою відділу освіти нагороджено команду (Кіровської ЗОШ, керівник) вдале використання місцевого матеріалу.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   44


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка