Відділ освіти Ямпільської районної державної адміністраціїСторінка1/20
Дата конвертації23.12.2017
Розмір0.59 Mb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

Відділ освіти

Ямпільської районної державної адміністрації


Районний методичний кабінет
http://shkola.ostriv.in.ua/images/publications/4/14360/1355472101.jpg
Ямпіль – 2014

Схвалено до друку рішенням науково-методичної ради районного методичного кабінету (протокол від 25.09.2014 № 5).


Укладач: О.М.Цілуйко, методист районного методичного кабінету
Шкільні курси біології та екології спираються на знання, здобуті в процесі досліджень у відповідній науковій галузі. Наука продовжує розвиватись на основі нових досліджень, учасниками яких, при відповідній підготовленості, можуть стати й сьогоднішні школярі.

Елементарну дослідницьку підготовку учнів покликана здійснювати школа, тому що саме в період учнівства набуття людиною знань і пізнавальних умінь, у тому числі і дослідницьких, відбувається систематизовано, у гармонії з розвитком творчих здібностей, на основі інтенсивного формування психофізичних функцій особистості.

У процесі науково-дослідницької діяльності створюються умови для формування дослідницьких компетентностей школярів, які охоплюють не лише відповідні знання та елементарні дослідницькі уміння, а внутрішню потребу дітей у дослідницькій діяльності.

Призначено для вчителів біології та екології.Зміст

Вступ

Теоретичні засади навчально-дослідницької діяльності

Навчально-дослідницька діяльність учнів на уроках біології

Екологічні проекти

Організація навчально-дослідницької діяльності учнів

Висновки

Використані джерела


Вступ

Потреби сьогодення визначають необхідність створення життєздатної системи освіти, її демократизації та гуманізації, що, у свою чергу, має на меті забезпечення для кожного громадянина можливостей постійного духовно-творчого самовдосконалення, задоволення інтелектуальних та культурних потреб. Нині сучасна школа живе і розвивається в динамічно змінюваному світі, який висуває вимоги до неї.

Сучасне українське суспільство потребує фахівців, які володіють дослідницькими уміннями в розв’язанні практичних завдань. Концепція модернізації освіти акцентує увагу педагогів на підготовці молодих громадян, які швидко виявляють проблеми, знаходять способи їх вирішення, самостійно здійснюють відповідальний вибір, прогнозують можливі наслідки, вирізняються мобільністю, конструктивністю, відповідальністю за долю України. На формування таких якостей особистості спрямована дослідницька діяльність.

Національною доктриною розвитку освіти визначено основні пріоритетні завдання розбудови системи освіти, серед яких можна виділити: “… створення умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України…”.

Цьому сприяє створення системи виявлення та залучення молоді до наукової діяльності, у зв’язку з чим виникає необхідність оптимальної організації навчально-дослідницької діяльності учнів.

Процес пізнання – це процес переходу від найпростіших моделей світу до більш складних. Дитина повинна розвиватись і навчатись кожної миті. Необхідно, щоб безперервно відбувалась різноманітна пізнавальна дослідницька діяльність – у співпраці з учителями, батьками, іншими дітьми.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка