Виховну роботу організовано із урахуванням основних положень Конституції України, «Конвенції про права дитини», Законом України «Про освіту»,Національною Програмою «Діти України»Скачати 320.13 Kb.
Сторінка1/15
Дата конвертації26.02.2018
Розмір320.13 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Виховну роботу організовано із урахуванням основних положень Конституції України, «Конвенції про права дитини», Законом України «Про освіту»,Національною Програмою «Діти України», Національною доктриною розвитку освіти, Концепціями громадянського, естетичного, екологічного, превентивного виховання, формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, Комплексною програмою профілактики злочинності, Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітнях навчальних закладів України», шкільних програм «Превентивного виховання», «Громадянського виховання», «Військово-патріотичного виховання», «Екологічного виховання», «Попередження насильства у сім’ї», «Розвитку фізичної культури та спорту», програми «Громадсько-активна школа» та інших нормативно-правових документів, що регламентують нормативно-правове забезпечення виховного процесу.

Основними завданнями виховної роботи школи на сучасному етапі є:  • планування виховної роботи з урахуванням програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;

  • організація навчально-виховного процесу на виконання програми «Громадсько-активна школа»;

  • забезпечення переходу від реалізації окремих напрямків виховної роботи до проектування і моделювання виховної системи, яка спрямована на розвиток конкурентноздатної, соціально-мобільної компетентної особистості;

  • використання інноваційних технологій, форм і методів виховної роботи щодо ціннісних ставленнях особистості визначених програмою;

  • удосконалення методичної роботи з класними керівниками на підвищення професійної майстерності та науково-теоретичного підгрунття проблем виховання з учнівською молоддю.

Для вирішення поставлених завдань виховна робота в школі здійснюється за напрямками, які зазначені програмою «Основні оірєнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», проте пріорітетними напрямками у роботі школи є:

- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

- ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей;

- ціннісне ставлення особистості до себе.

Виховна система школи охоплює весь педагогічний процес, об'єднуючи навчання, позакласну діяльність дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Головний зміст виховного процесу - розвиток учня, його творчої індивідуальності. Тому у школі склалася система виховної роботи, в якій враховано загальні цілі та завдання виховної роботи, вплив макро- і мікросередовища, складова організації виховного процесу.

Проектуючи виховну систему спочатку адміністрація школи, практичний психолог, класні керівники проводять психолого педагогічну діагностику пізнавальних процесів, інтересів, нахилів, здібностей емоційно-вольової сфери, інтелектуального розвитку, індивідуальних особливостей, дослідження структури класних колективів, їхньої соціальної активності, ціннісних орієнтацій за програмою «Соціальний розвиток школяра в класному колективі». Результати комплексної діагностики дають змогу простежити динаміку змін індивідуальних особливостей кожного учня школи.

Мета і завдання колективу обумовлені виховною проблемною темою школи «Формування життєвих компетентностей на всіх етапах розвитку особистості шляхом впровадження ІКТ» розробленої відповідно до проекту «Освіта для життя «Компетентність - запорука життєвого успіху». Вся діяльність педагогів спрямована на вивчення та впровадження теоретичних засад компетентнісної освіти, на використання різноманітних прийомів, методів навчальної та виховної діяльності на всіх ступенях навчання і виховання, які сприяють формуванню життєвої компетентності учнів, на впровадження моделі випускника, орієнтованої на розвиток ключових життєвих компетентностей.

Забезпечення мети та завдань щодо організації та проведення виховної роботи відстежуються насамперед за вмінням здійснювати планування. При складанні плану виховної роботи враховуються мета й завдання виховання, визначаються державні та нормативні документи, якими керується школа, рівень розвитку і вихованості учнів, можливості виховного середовища, досвід і кваліфікація педагогів, аналіз роботи за попередній навчальний рік, пропозиції дітей, вчителів, календар знаменних і пам’ятних дат. Зміст плану спрямовується на таку діяльність школярів, як пізнавальна, трудова, суспільно корисна, фізкультурно-оздоровча та інші.

Планування виховної роботи здійснюється на основі досліджень запитів учнів з різних напрямків виховної роботи: естетичного, краєзнавчого, патріотичного, екологічного.

Результати опитування обробляються, узагальнюються. Склалася система традиційних для школи заходів, які користуються найбільшою популярністю серед учнів: свято до Дня працівників освіти, вечори відпочинку для учнів старших класів, новорічні свята, огляд дитячої творчості, вибори президента школи, спортивні змагання, святкування 8 Березня, Парад талантів, посвята в першокласники, свято Осені та інші. Щопонеділка проводяться тематичні лінійки, на яких є присутніми всі учні школи. Під час цих лінійок розглядається багато важливих питань, в тому числі діти знайомляться із змістом законів, національних програм, що існують для захисту дітей. Це дає можливість учням відчувати себе морально, соціально та юридично дієздатною та захищеною людиною.

Координація виховних заходів, їх доцільність, достатність, чіткий розумовий ритм допомогли створити у школі такі психолого-педагогічні умови, які сприяють всебічному розвитку особистості дитини.

Взаємодія з учнями здійснюється на основі компетентнісного підходу, що сприяє глибокому вивченню індивідуальних особливостей і якостей дитини. Узагальнена інформація про дітей зводиться в соціальні паспорти класів та листки рівня вихованості учнів. Діагностика рівня вихованості учнів проводиться щороку. У порівнянні з минулими роками рівень вихованості учнів покращився.
Каталог: attachments
attachments -> Тема. Роль вірусів у природі та в житті людини мета
attachments -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
attachments -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
attachments -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
attachments -> Державний вищий навчальний заклад
attachments -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
attachments -> Тема уроку. Ліки загального доступу та їх застосування під час надання першої медичної допомоги
attachments -> Економіко-географічна характеристика Індії
attachments -> Психологічна культура як складник професіоналізму викладача
attachments -> Тема. Абсолютна І відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка