Вікно Мій комп’ютер. Диски, види дисків. Локальні І мережеві диски, їх імена. Файли, ім’я файлу. Папки, ім’я папкиСкачати 67.03 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації05.01.2018
Розмір67.03 Kb.
ТипКонспект
  1   2   3   4   5

Урок №5

5 клас (курс «Інформатика»)


Тема:. Вікно Мій комп’ютер. Диски, види дисків. Локальні і мережеві диски, їх імена. Файли, ім’я файлу. Папки, ім’я папки.

Мета: Ввести поняття файл, каталог, диск. Розвивати логічне мислення, враховуючи вікові особливості та рівень засвоєння навчального матеріалу учнів. Розвивати вміння виділяти головне та систематизувати отриману інформацію. Виховувати зосередженість, увагу та спостережливість. Формувати навички роботи на комп’ютері.

Конспект уроку:

І. Повторення та перевірка домашнього завдання.

  1. Вікна та їх елементи.

  2. Зміна розмірів і розташування вікон.

  3. Переключення між вікнами.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

ІІІ. Пояснення нового матеріалу.

Зовнішня пам'ять комп'ютера призначена для довготривалого зберігання інформації в компактній формі. До пристроїв зовнішньої пам'яті відносяться гнучкі і жорсткі магнітні диски, оптичні, магнітооптичні диски і ін. Істотне значення мають такі їх показники, як інформаційна місткість, час доступу до інформації, надійність її зберігання, час безвідмовної роботи.

У основу запису, зберігання і зчитування інформації на пристроях зовнішньої пам'яті встановлені два принципи — магнітний і оптичний, які забезпечують збереження інформації і після виключення комп'ютера.

У основі магнітного запису лежить цифрова інформація (у вигляді нулів і одиниць), перетворена в змінний електричний струм, який супроводжується змінним магнітним полем. Намагнічена ділянка відповідає 1, а не намагнічений — 0.

Гнучкі МД (ГМД) призначені для перенесення документів і програм з одного комп'ютера на іншій, зберігання архівних копій і інформації, що не використовується постійно на комп'ютері. ГМД діаметром 3,5 дюйми (89 мм) мають місткість 1,44 МБ.

Жорсткий магнітний диск (ЖМД), або вінчестер, призначений для постійного зберігання інформації, що використовується при роботі з комп'ютером. Це декілька скляних дисків (з металевою поверхневою плівкою, наприклад кобальтовою), не чутливих до температури. Головка читання-запису при обертанні знаходиться над диском на дуже маленькій відстані. Інформаційна місткість — до 50 ГБ.

Оптичні диски (лазерні) володіють місткістю більше 600 Мб, високою надійністю зберігання інформації, довговічністю. Принцип запису і прочитування — оптичний. Закодована інформація наноситься на диск лазерним променем, який створює на його поверхні мікроскопічні западини, що розділяються плоскими ділянками. Цифрова інформація представляється чергуванням западин (що не відображають плям) і острівців, що відображають світло.

Прочитування інформації з оптичного диска відбувається за допомогою лазерного променя, який, потрапляючи на той, що відображає світло острівець, відхиляється на фотодетектор, що інтерпретує його як двійкову одиницю. Промінь лазера, що потрапляє в западину, розсівається і поглинається — фотодетектор фіксує двійковий нуль.

Магнітооптичні диски об'єднують досягнення магнітної і оптичної технологій.

Щоб дані можна було не тільки записати на жорсткий диск, а потім ще і прочитати, кожний файл на диску повинен має свою адресу. Для цього диск розмічають на концентричні доріжки, а доріжки, у свою чергу, розбивають на секторы.

Сектор диска — це мінімальна одиниця читання і запису даних на диску. Місткість диска залежить від кількості доріжок на диску і кількості секторів на доріжці. Розмір кожного сектора стандартний і рівний 512 байтам.

Кластер диска — група секторів на диску, що виділяються файлу як єдине ціле. Всі файли на диску бережуться у вигляді ланцюжків кластерів.

Таблиця розміщення файлів (FileAllocationTable, FAT) — це список кластерів диска, по якому ОС знаходить всі частини необхідного файлу

Коли необхідно прочитати якийсь файл, комп'ютер по його імені знаходить в FAT номер доріжки і номер сектора, після чого магнітна головка переводиться в потрібне положення, файл прочитується і передається в оперативну пам'ять для обробки.

Форматування — процес розбиття диска на сектори і доріжки засобами Операційної Системи. Розрізняють фізичне і логічне форматування. Щоб форматувати диск в операційній системі Windows ХР, достатньо вибрати команду «Форматувати.»контекстного меню диска.

У процесі роботи на жорсткому диску комп'ютера можуть виникати фізичні дефекти і логічні помилки. Для своєчасного виявлення фізичних дефектів і логічних помилок необхідно регулярно використовувати засоби діагностики дисків.

Дефрагментація — оптимізація дискового простору, впорядкування кластерів, що відносяться до одного файлу.

Під час видалення файлу на диску з каталога віддаляються відомості про нього (стирається перший символ імені), а ланцюжок кластерів в FAT позначається як вільна. При цьому сама інформація в секторах не знищується. Це дає можливість відновити відомості в каталозі і в FAT і завдяки цьому відновити видалений файл. Для відновлення файлів в операційній системі Windows є спеціальна тека «Корзина» на робочому столі.

Вся інформація в комп'ютері записана на диски: гнучкі, тверді, лазерні, магнітооптичні. Інформація на дисках зберігається в файлах.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка