Виникнення Олімпійських ігорСкачати 115.91 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації14.07.2018
Розмір115.91 Kb.
ТипУрок
  1   2   3

Виникнення Олімпійських ігор.

Мета уроку:  • вивчення основних подій виникнення Олімпійських ігор на прикладах міфів і легенд Давньої Греції, а так само створення сучасного олімпійського руху;

  • виховання інтересу (формування знань про історію) до історії виникнення Олімпійських ігор;

  • підвищення ролі фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя серед учнів.

  • виховання характеру, почуття товариства, команди і взаємодопомоги.

Обладнання. Презентація до уроку.

Одна з легенд стверджує, що в Олімпії біля могили Крона, батька Зевса, відбулись змагання з бігу. І ніби їх організував сам Зевс, який таким чином відсвяткував перемогу над своїм батьком, що і зробила його володарем світу.

Однією з найдавніших є легенда про Пелопса, яку згадують давньоримський поет Овідій, син Тантала, розповідається в цій легенді, що після того, як цар Трої Іл завоював місто Сіпіл, Пелопс залишив батьківщину і відправився до берегів Греції. На самому півдні Греції він знайшов півострів і оселився на ньому. З тих пір цей півострів стали називати Пелопоннесом.

Одного разу він побачив красуню Гіподамию - доньку Еномая. Еномай був царем Піси, міста, розташованого на північному заході Пелопоннесу, в долині річки Алфей. Пелопс закохався в прекрасну дочка Еномая і вирішив просити у царя її руки.

Але це виявилося справою не такою вже легкою. Справа в тому, що оракул передбачив Еномаю загибель від руки чоловіка його дочки. Щоб запобігти таку долю Еномай вирішив взагалі не видавати дочку заміж. Але як це зробити? Як відмовляти всім претендентам на руку Гиподамии? Багато гідних наречених сваталося до прекрасної царівни. Відмовляти всім без причини Еномай не міг і вигадав жорстку умову: він віддасть Гіподамию в дружини лише тому, хто переможе у змаганні на колісниці, але якщо він виявиться переможцем, то переможений повинен поплатитися життям.

В усій Греції не було рівних Еномаю в мистецтві керувати колісницею, та й коні його були шиммишими за вітер. Один за одним приходили до палацу Еномая молоді люди, які не боялися втратити життя, лише б отримати в дружини прекрасну Гиподамию. І всіх їх убив Еномай, а щоб іншим неповадно було приходити свататися, прибив голови загиблих до дверей палацу. Але це не зупинило Пелопса. Він вирішив перехитрити жорстокого правителя Піси. Таємно домовився Пелопс з візником про те, щоб той не вставляв чеку, що утримує колесо на осі. Перед початком змагань Еномай, впевнений, як завжди, в успіху, запропонував Пелопсу почати гонку в самоті. Колісниця нареченого зривається з місця, а Еномай не поспішаючи приносить жертву великому громовержцеві і тільки після цього кидається навздогін. Ось вже колісниця Еномая досягла Пелопса, вже відчуває син Тантала гаряче дихання коней царя Піси, він обертається і бачить, як цар з переможним сміхом замахується списом. Але в цей момент колеса з осей колісниці Еномая зіскакують, колісниця перекидається, і жорстокий цар замертво падає на землю.

З торжеством повернувся Пелопс до Піси, взяв у дружини прекрасну Гиподамию, заволодів усім царством Еномая і на честь своєї перемоги влаштував в Олімпії спортивне свято, який вирішив повторювати раз в чотири роки.

Одна з найкрасивіших легенд минулого оповідає про богоборця і захисника людей Прометея, який викрав вогонь з Олімпу і приніс його в очереті й навчив смертних користуватися ним. Як говорять міфи, Зевс звелів Гефесту прикувати Прометея до Кавказької скелі, пробив йому груди списом, а величезний орел щоранку прилітав клювати печінку титана, він був врятований Гераклом. І не сказання, а історія свідчить про те, що в інших містах Еллади існував культ Прометея, а на його честь проводилися змагання бігунів з палаючими смолоскипами.

Під час літнього сонцестояння учасники змагань і організатори, прочани і вболівальники віддавали почесті богам, запалюючи вогонь на вівтарях Олімпії. Переможець змагань по бігу удостоювався почесті запалити вогонь для жертвопринесення. У відблисках цього вогню відбувалося суперництво атлетів, конкурс художників, укладалася угода про мир посланцями від міст і народів.
Каталог: uploads -> editor -> 5014 -> 412566 -> blog -> files
editor -> Дніпропетровської обласної державної адміністрації
editor -> Навчальний посібник Харків «хаі» 2010 Н. І. Парафійник документно-інформаційні комунікації частина І 2010
editor -> Освітній проект підготувала вчитель хімії Фурман Наталя Аркадіївна
editor -> Круглий стіл скоро нас чекає школа
editor -> Робоча програма навчальної дисципліни інформаційні системи та технології в науково-дослідної діяльності ­
editor -> Самоаналіз освітньої діяльності комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №29 «Біла лелека»
editor -> Профілактика захворювань органів зору
editor -> Над випуском працювали


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка