Володіння собою метаСкачати 83.54 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації19.01.2018
Розмір83.54 Kb.
  1   2

ПОГОДЖЕНО БЕСІДА БЖД

Заступник з виховної роботи

__________________________

(підпис, П.І.П.)

«___»_______________200__р
ВОЛОДІННЯ СОБОЮ
Мета: дати поняття конфлікту, пояснити причини його виникнення та стадії розвитку; пояснити як можна попередити виникнення конфлікту; вчити контролювати власну поведінку та передбачати можливі наслідки її неадекватності.
Тип заходу: бесіда з елементами практичної роботи
Основні поняття та терміни: конфлікт.


  • Чи часто сваритеся ви з батьками, друзями?

  • Що є причиною цих сварок?

  • Чи намагаєтеся ви їх уникати? Яким чином?

  • Що таке емоції?

  • Які методи саморегуляції емоційного стану визнаєте?

Сьогодні ми поговоримо про те. що таке конфлікт і які його причини. Конфлікти – невід’ємна частина людських стосунків. Вони виникають через те, що кожна людина є неповторною особистістю з власними цінностями (поглядами, уподобаннями і переконаннями), а також базовими потребами, інтересами і бажаннями. Зіткнення цих інтересів і призводить до виникнення конфліктів, яких ви повинні уникати, а при потребі розв’язувати


У кожного в житті виникають конфліктні ситуації. Що ж ви розумієте під поняттям “конфлікт”? (Запитання до учнів).

Конфлікт - явище, яке виникає в результаті зіткнення протилежний дій, поглядів, інтересів, устремлінь, планів різних людей або мотивів, потреб однієї людини або поглядів, інтересів, устремлінь двох чи більше людей. В першому випадку кажуть про внутрішній конфлікт людини з самою собою, а в другому - зовнішнім. Зовнішні конфлікти можуть виникати між двома або більше особами (між особистісні), людиною і групою людей (особистісно-групові) або між двома чи більше соціальними групами (між групові).

Взагалі, конфлікти є природною частиною нашого життя, вони можуть чекати вас при зустрічі з новою людиною або новою ситуацією. В якійсь мірі вони навіть дуже необхідні для розвитку ситуації і відносин, для росту особистості, інакше може настати застій. Хоча найчастіше всього конфліктну ситуацію ми переживаємо як серйозну неприємність.

Які конфлікти найчастіше вникають у вашому житті?

Давайте проаналізуємо певні ситуації:


  1. Вам подобається дівчина, і раптом у ваші відносини вмішується інший хлопець. Як ви будете реагувати, якщо це ваш товариш; просто стороння людина?

  2. Вам перебачаться екзамен, і раптом вчитель пропонує п’яти учням захищати реферати, а не вчити білети. Чотири теми вибрали відразу ж. Залишилась тільки одна тема, ви хочете її взяти. Як ви вчините, якщо нею зацікавився ваш товариш; просто однокласник?

  3. До вас дійшли чутки про вас перекрученого змісту. Як ви вчините, якщо джерелом дезінформації була ваша подруга; просто знайома?

  4. Вам на ринку продали бракований товар. Брак ви помітили пізніше. Як ви вчините, якщо продавець молодший вас; якщо комплекція продавця така, що Арнольду Шварцнегеру, в порівнянні з ним, робити нічого?


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка