Всебічне застосування в навчально-виховному процесі інформаційних технологій навчання має великі перспективи в плані побудови розвинених моделей навчання та розвитку ідей, форм І методів представленої педагогічної технологіїСкачати 212.8 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації22.06.2018
Розмір212.8 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Міністерство освіти і науки України

Вище професійне училище №29
Підготував:

Викладач фізики

Жакун В.П.

Всебічне застосування в навчально-виховному процесі інформаційних технологій навчання має великі перспективи в плані побудови розвинених моделей навчання та розвитку ідей, форм і методів педагогічної технології. Воно сприятиме гуманізації освіти учня, а також підвищенню ефективності навчання та його інтенсифікації і індивідуалізації в залежності від інтересів, здібностей та власного досвіду учнів, активізації навчально-пізнавальної діяльності школярів за рахунок введення в навчальну роботу елементів дослідницького характеру, збільшення частки самостійної роботи в навчальній діяльності учнів, що є визначальним для розвитку творчої особистості.

Мультимедійні навчальні програми, що використовуються, являють собою навчальне середовище, що дозволяє учневі поступово переходити від вивчення нового матеріалу до перевірки набутих знань, від більш простого до більш складного матеріалу. Вони різноманітні за змістом, структурою, способами подачі інформації тощо.

Програми можуть використовуватися як інформаційно-пізнавальний, інформаційно-тренінговий, інформаційно-контролюючий засіб навчання. Важливо, що в рамках мультимедійного середовища навчальні завдання адаптуються до освітніх можливостей дитини, учень сам приймає рішення, визначає характер і рівень необхідної йому допомоги, вибирає спосіб дії. Активна діяльність учня впливає на мотивацію навчання і забезпечує одержання глибоких знань і розвинених умінь та навичок.

Застосування інформаційних та телекомунікаційних технологій при вивченні фізики дає учню новий інструмент пізнання у вигляді нових, досить розвинених і універсальних засобів отримання та подання різноманітної інформації, опрацювання, передавання та зберігання цієї інформації. Форми і методи навчально-пізнавальної діяльності за допомогою цих засобів дуже привабливі, бо мають досить високу наочність, за рахунок широкого використання кольорових малюнків і динамічних зображень, анімаційних ефектів та звукового супроводу. Процес навчання стає ще цікавішим і колоритнішим при використанні в навчальній діяльності комп'ютерних навчальних і ігрових програм.

Проведені дослідження показали, що використання мультимедійного навчального середовища на уроках фізико-математичного циклу сприяє формуванню понять, відпрацьовуванню учбових умінь та навичок, контролю та самоконтролю; засвоєнню навчального матеріалу, організації індивідуальної роботи учнів. Систематичне і цілеспрямоване використання мультимедійних навчальних програм під час навчання істотно впливає на якість знань і рівень пізнавальної активності, змінює характер взаємовідносин між вчителем і учнем.

Ефективність застосування в навчальному процесі мультимедійних навчальних програм залежить, з одного боку, від визначення навчальних цілей його використання, місця на уроці, його дидактичних функцій і, з другого боку, від наявності програмних педагогічних засобів, які не тільки відповідають шкільним програмам, але й реалізують чітко встановлене педагогічне призначення.

Останнім часом з’являється можливість дедалі ширшого використання на уроках фізики комп'ютера. У багатьох випадках він дозволяє значно полегшити працю вчителя, скоротити час на одноманітну малопродуктивну роботу та підвищити якість знань учнів. Але успішне використання комп'ютера в навчальному процесі неможливе без відповідного програмного забезпечення. На сьогодні існує велика кількість педагогічних програмних засобів (ППЗ), які можуть бути з успіхом використані в процесі навчання фізики і які мають різне призначення.
Наприклад, контролюючі ПЗ призначені для тестування, контролю, перевірки знань. Ці програми можуть передбачати вибір відповіді з кількох запрограмованих, введення числового значення одержаного результату чи введення аналітичного вигляду одержаного розв'язку.

Існують програми, які можуть бути використані для ілюстрації тих чи інших явищ і понять і можуть використовуватися для комп'ютерної підтримки уроку фізики. Прикладом такої програми є ППЗ «Бібліотека електронних наочностей».

Розглянемо приклад використання даної ППЗ .

* * *Каталог: Prurod
Prurod -> Загальні вимоги до стендової доповіді
Prurod -> Тип модуля: обов’язковий Семестр: 1 Обсяг модуля
Prurod -> «Організація навчально виховного процесу з природничих дисциплін та економіки у 2012/13 н р. та навчально — методичне забезпечення викладання географії, біології, хімії, природознавства, екології
Prurod -> Методичні рекомендації щодо вивчення біології в загальноосвітніх навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році
Prurod -> Розробка проведення одноденного комплексного еколого-краєзнавчого походу
Prurod -> Методичні рекомендації щодо викладання хімії у 2018-2019 навчальному році. Любчак Ірина Олександрівна
Prurod -> Тип модуля: обов’язковий Семестр: 1 Обсяг модуля


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка