Вступ Перші книжки з’явилися у 4-3 тис. До н е. у найдавніших рабовласницьких державах – Шумері, Єгипті, Китаї, Індії. Давні цивілізації як матеріал для книжок використовували майже все, на чому можна було писати: глиняні плитки, коруСкачати 198.72 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації01.05.2018
Розмір198.72 Kb.
ТипКнига
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

Вступ
Перші книжки з’явилися у 4-3 тис. До н.е. у найдавніших рабовласницьких державах – Шумері, Єгипті, Китаї, Індії.

Давні цивілізації як матеріал для книжок використовували майже все, на чому можна було писати: глиняні плитки, кору дерева, листи металу тощо. Для єгиптян основним носіємписемної ініормації був папірус – аркуш, виготовлений зі стеблин осокової рослини.

Слово “книга” походить з китайської та переклажається як “сувій”. В українську мову воно потрапило з давньотюркської та болгарської мов.

Ера друкарства почалась у 1450 році, коли німець Йоганн Гуттєнберг почав друкувати першу книгу. Це була латиномовна Біблія, яка складається з 42 рядків. Її наклад складав усього 300 примірників.

За підрахунками вчених до 1600 року у світі було надруковано всього 6078 видань. Протягом наступного століття їхня кількість подвоїлась, а через століття зросла ще на 40%. Тож на 1800 рік було видано 18646 книжок. У XIX ст. кількість друкованих книжок збільшилась удесятиро: на 1900 рік вона складала 158888 примірників. А за першу половину ХХ ст. обсяги виробництва збільшилися на 70%.

Протягом життя можна прочтати 6 – 8 тис. Книжок, якщо щоденно читати по 50 сторінок.

Найбільшою у світі книгою вважається “Суперкнига”, видана 1976 року у США. Її розміри 2,74 на 3,07 метра,вага 252,6 кг. У книзі 300 сторінок.

У Політехнічному музеї в Москві зберігається унікальна книга поезій Т.Шевченка. Її створив український майстер Микола Сядристий. У цій книзі 12 сторінок, кожна площею 0,6 кв. мм. Вона зшита павутинкою, обкладинка – з пелюсток безсмертника. Причитати текстможна дише під мікроскопом.

Один компакт-диск вміщує 250 тис. Сторінок тексту. На компакт-диск площею близько 4 м можна помістити тексти всього світу.

Нині пристрій розміром з ніготь людської руки майже зберегти інформацію, рівну за обсягом 100 книгам по 500 сторінок кожна.Поліграфія (поліграфічна промисловість, поліграфічне виробництво, поліграфічна індустрія) – це галузь виробництва, яка зайнята виготовленням різноманітної друкованої продукції з оригіналів, що надходять від видавництв або інших організацій. Вона включає в себе сукупність технічних засобів і технічних прийомів ,що використовуються для виготовлення великої кількості однакових копій(репродукцій)видавничого оригіналу.

Брошурувальні палітурні операції завершують технологічний процес виготовлення брошур, книг, журналів, та іншої поліграфічної продукції. Палітурні процеси являються завершаючими при виготовленні поліграфічної продукції.Брошурою називається неперіодичне текстове видання, яке складається з 2 елементів: зшитого і обрізаного з трьох сторін блока та обкладинки.

Книга – це неперіодичне текстове видання, яке складається з 3 елементів: зшитого і обрізаного з трьох сторін блока, палітурної кришки, форзаца.

Весь технологічний процес брошурувально-палітурних операцій поділяється на: брошурувальні та палітурні операції.До брошурувальних операцій відноситься формування зошитів із віддрукованих аркушів та виготовлення брошурного або книжкового блоку, а також заключної операції з’єднання блоку з обкладинкою.До палітурних процесів відноситься операції по обробці корінця блоку, виготовленню та оздобленню палітурної кришки та з’єднання блоку з палітурною кришкою.
Каталог: data -> file doc
data -> Характеристика твердого стану речовини
data -> Мова в житті людини
data -> Теорії походження біосфери та
data -> "Вклади культури І мистецтва XX століття у світову цивілізацію"
data -> Реферат на тему: Господарство країн
data -> Концепція необоротності й термодинаміка
data -> Масаж при травмах І захворювання нервової системи
data -> Вроджені ортопедичні деформації опорно-рухового апарату
file doc -> Охорона здоров’я Німеччини
file doc -> Молодіжна політика в Польщі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка