Якщо математика не цікаваСкачати 116.17 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації08.01.2018
Розмір116.17 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7

Стаття

на тему
«Якщо математика не цікава…»

(З досвіду)

Підготував

вчитель математики Петраківського НВК

Маркович В.М.


Якщо математика не цікава?..

Або надцять способів привернути увагу байдужих до неї…

(з досвіду)

«…Жартівливі приклади часто мають більше значення, ніж корисні.»

М. Штіфель

Як часто ми, вклавши в підготовку уроку стільки енергії, залишаємось ним не задоволеними! Серед строгостей, раціональностей, комп’ютерних супроводів, в пошуках тонкощів та ефектів ми залишаємось цікавими і зрозумілими на уроці обмеженому колу своїх слухачів. Не так давно ми думали, що комп’ютеризація розв’яже всі наші проблеми. Тепер в кожного – комп’ютер, а ми, здається, кількість і якість математики в них не збільшуємо. По крайній мірі на наші факультети молодь юрбами не ломиться.

Як привертати нам їхню увагу? Як боротися з їхньою байдужістю? Може душа?.. Може поєднання всього, що збудоражує наш розум, уяву? Поезія, музика, гумор, етика, естетика, приземленість, прикладність нашої науки?

Подейкують, що в м. Принстоні одна дівчина ніяк не могла освоїти арифметику і безнадійно відставала. Випадково почула, що в їхньому місті є один професор, який може зарадити. Через короткий час вона стала проявляти не абиякі успіхи. « Він мені так просто і зрозуміло говорить» - сказала вона матері. Та спитала у доньки, як прізвище професора, на що дівчина відповіла ніби Ейнштейн, чи якось так…

Я з вдячністю завжди згадую свою вчительку математики, сподвижницю, щиру і чуйну людину. Як вона любила свою справу?! Це як інфекція. Ми ходили не на математику, а до Олександри Іванівни…

Щоб ми з своєю «ношею» були цікавими продовжуймо ряд «зваб» на уроках, перервах, чи в позаурочний час:

1. Нестандартні задачі, загадки, історії. Ну, наприклад, поки відмічаємо відсутніх в журналі, чи замість фізкультхвилинки на уроці – казочка: «Жили собі дід і баба і була в них курочка ряба. Постаріла курочка перестала нести не те, що золоті – прості яйця. Дід каже: »Пропаде, бабо, курка, заріж – на базар і продай! Проси не менше 25 гривень.» Баба – слухняна, зробила. Ходила вона по базару – не купують. Аж підходять два покупці з синіми носами і забрали курку за 25 гривень. Прийшла бабка додому, розказала все дідові. Він розпитав деякі деталі і впізнав у покупцях Петра і Миколу – його колишніх «друзів». Дорогувато ти з них взяла, біжи і верни їм 5 гривань. Бабка послухалась і по дорозі подумала, що 2 гривні їм вистачить, віддала, а собі 3 гривні поклала до кишені. По скільки заплатили Петро і Микола? (25:2)-1 = 11,5 грн. Разом – 23 грн. і 3 грн. в бабки. І того 26 гривень, а було 25! Звідки взялась лишня гривня? 1. Де взялась 1 гривня? Може хтось розв`яже зразу. якщо ні – пообіцяйте кілька балі до оцінки на наступний урок. Питаємо. а вам слабо придумати подібну казку? На другий раз приносять:

„Два інваліди, один без лівої, другий „афганець” без правої, прийшли в магазин кпили одні чоботи на двох – один з них був без лівої, другий – без правої ноги, - навіщо купувати кожному пару чобіт? 250 грн. заплатили. Одумався продавець і сказав помічникові, щоб той догнав їх і віддав 50 грн. назад. Той поклав 30 грн. собі в кишеню, а 20 – повернув. По скільки заплатили, виходить, інваліди? По 115 грн. Удвох 130. А ще в помічника 30, разом – 260 грн. Де узялось ще 10 грн.?” Не обов’язково бути математиком, щоб розв’язати цю задачу, але інтрига є. Це добрі задачі, особливо учням, які вивчають основи економіки.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка