Європейська комісіяСкачати 101.64 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації01.08.2018
Розмір101.64 Kb.
  1   2   3

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ

СПІЛЬНИХ ПРОЕКТІВ ТЕМПУС 1V

№159173 –TEMPUS-1-DE – TEMPUS –JPCR

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ – ОДЕСА

НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА


2.2.2 МОНІТОРИНГ ЗАБРУДНЕННЯ ГРУНТОВО-РОСЛИННОГО ПОКРИВУ

Галузь науки: природничі науки

Професійна галузь: 8.070801 Екологія та охорона навколишнього середовища. Спеціальність «Агроекологія»

Ступінь: магістр

Форма навчання: денна

Тривалість навчання 1,5 роки

Викладачі дисципліни: професор Польовий А.М.,

доцент Жигайло О.Л.


Одеса – 2010

I. ПЕРЕДМОВА
Моніторинг забруднення ґрунтово-рослинного покриву є важливою складовою частиною загальної системи моніторингу та являє собою загальнодержавну систему спостережень та контролю за станом та рівнем забруднення сільськогосподарських угідь в процесі інтенсивної сільськогосподарської діяльності.

Дисципліна формує теоретичний та методологічний апарати, узагальнює дані агроекологічної науково-практичної діяльності. Навчальна програма розроблена на виконання типового «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах».

Метою вивчення дисципліни є освоєння студентами методів спостереження та контролю забруднення ґрунтів та рослин для подальшого використання цих знань при створюванні курсових та дипломних агроекологічних проектів. Дисципліна є теоретичною основою для екологічної оптимізації агроландшафтів та моделювання, оцінки та прогнозування забруднення рослинницької продукції.

Вивчення дисципліни базується теоретичних та практичних знаннях отриманих магістрами при вивченні загально - освітніх фундаментальних дисциплін (математика, загальна неорганічна та колоїдна хімія, фізика, загальна екологія, ґрунтознавство) та нормативних дисциплін (сільськогосподарська метеорологія, фізика атмосфери, меліорація та ін.).

Завдання дисципліни «Моніторинг забруднення ґрунтово-рослинного покриву» - навчити проводити спостереження та контроль за станом ґрунту та рослин в умовах антропогенних навантажень, працювати з нормативними документами, визначати забруднення агроекосистеми згідно класифікації стану довкілля та здоров'я населення.

Вивчення дисципліни передбачає лекційні та практичні заняття, самостійну роботу магістрів .

На підставі одержаних знань магістр повинен вміти проводити моніторинг ґрунтово-рослинного покриву, обробляти отримані дані, створювати аналіз і давати оцінку отриманим спостереженням.

З метою контролю поточних та залишкових знань розроблені контрольні роботи, проводиться модульний контроль знань та вмінь студентів з теоретичного та практичного матеріалу, іспит.

В основі методики контролю знань магістрів лежить розподіл програми дисципліни на окремі логічно пов'язані блоки – модулі з оцінкою засвоєння студентами знань та вмінь за цими модулями. Програма дисципліни розбита на 3 блоки.

II. РОЗПОДІЛ ДИСЦИПЛІНИ ЗА БЛОКАМИ


МОДУЛЬ 2.2.2.1

МОДУЛЬ 2.2.2.2

МОДУЛЬ 2.2.2.3

МОДУЛЬ 2.2.2.4


Каталог: files -> files
files -> Свобо́да — здатність людини чинити відповідно до своїх бажань, інтересів І цілей на основі знання об'єктивної дійсності
files -> Профорієнтаційна робота в школі
files -> Кафедра вогневої та спеціальної фізичної підготовки
files -> Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
files -> Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
files -> Великолепетиська районна державна адміністрація Відділ освіти
files -> Опис моделі превентивної освіти
files -> Реферат актуальність теми. Кожного дня в світі
files -> Методичні вказівки до семінарських занять з курсу «Методика навчання фізики»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка