Закон для кожного. Ненька Україна " трунок і трутизна " у поезіях табірного п'ятнадцятиріччяСкачати 315.2 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації18.10.2018
Розмір315.2 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7

План

I.    Вступ.
II.     Основна частина
1.    Життєва дорога В. Стуса - тяжкий шлях на Голгофу.
2.    Україна - яскрава зірка творчості поета.
3.    Зображення трагічної долі рідного краю в тоталітарному
суспільстві.
4.    Україна - мати - носій абсолютної правди, вищий
моральний закон для кожного.
5.    Ненька - Україна - " трунок і трутизна " у поезіях
табірного п'ятнадцятиріччя.
6.    Кровний зв'язок із рідною землею - страдницьке
покликання поета - громадянина.
III.    Висновки.
IV.    Список використаної літератури.

І. ВСТУП

Українська поезія, тісно пов'язана з багатостраждальним життям нашого народу, визначалася ним і визначала його, була вершиною духовності. У найяскравіших своїх виявах вона випереджала час, вступала в суперечності з „неправдою світовою", за що платила долями й життями кращих своїх синів. Від Тараса Шевченка до Василя Стуса.


В. Стус був поетом - шістдесятником, одним із новаторів, що будили національну самосвідомість народу, безкомпромісно висвітлювали соціальні суперечності, несли з собою свіжі теми й мотиви і цим рішуче ламали офіційні, казенні шаблони соціалістичного реалізму, виводили українську літературу на широкі горизонти світового мистецтва. Але з другої половини шістдесятих років у житті країни відбулися зміни: розпочався мертвотний період застою, переслідування всіх інакомислячих, начеплення на них ярликів „націоналістів". До числа таких потрапив Василь Семенович Стус. Він особливо боляче сприймав спроби тоталітарного режиму витравити останні рештки духовності нашого народу, зрусифікувати Україну, зробити те, чого не пощастило валуєвим - знищити саму українську мову.
Тема: „Образ України в поезії В.Стуса" - дуже болюча й актуальна. Питання національної духовності, гідності порушувалося в усі часи: віл років князювання Ярослава Мудрого, від заснування Запорізької Січі й до наших днів.
Вірним сином і генієм України був Григорій Сковорода, за любов до неї переслідувалися Іван Франко, Тарас Шевченко, Іван Карпенко-Карий: за глибокий патріотизм заплатили життям багато письменників-шістдесятників. серед них і Василь Стус.
Переважна більшість творів поета була присвячена Україні, рідному трудовому народу, а він любив їх безмірною любов'ю і писав:

„До тебе, Україно, наша бездольная мати,


Струна моя перша озветься".

Кожен вірш В. Стуса на цю тему - це крик серця, що б'ється пораненим птахом у грудях поета. Його зранене серце омивається кров'ю, бо не в силі змиритися з несправедливістю. І уста не мовчать: вони говорять мовою віршів. Не злякали митця, борця, вірного сина України ні заслання, ні гулагівські табори. Він ніс свій важкий хрест на Голгофу знаючи, що ціна патріотизму -смерть, але смерть в ім'я народу, в ім'я своєї України.


То хіба може бути щось актуальніше в наш час, ніж любов до України, вірне служіння їй. Ми не повинні бути відреченцями своєї землі, бо вона - наша мати, берегиня роду і народу.
Цією темою цікавилися видатні літературознавці, її досліджували критики, академіки, письменники.
 Насамперед - це глибоке дослідження члена - кореспондента Академії Наук М. Г. Жулинського. У його книзі "Із забуття в безсмертя" вміщені цікаві матеріали про митців українського слова і, зокрема, про Василя Стуса.
Ряд глибоких і захоплюючих праць про поета написала відомий літературознавець Михайлина Коцюбинська.
Вивченням теми „Стус і Україна" займалися М. Ільницький („Палімпсести Василя Стуса") та Я.Мельничук („В мені народжується Бог").
Заслуговує на увагу стаття Івана Драча „В. Стус - поет трагічної долі" та Ю. Шереха „Трунок і трутизна".
Патріотичному вибору поета присвячена стаття Ю Бедрика „Василь Стус: проблеми сприймання". Це ж саме питання дослідила у праці „Проблема автентичного буття" Е. Соловей.
Кожна із цих праць доводить, що Василь Стус - це дійсно людина, яка була не тільки патріотом України, а й вчителем, наставником для наших поколінь. Саме нам, у час незалежності, дані всі можливості для духовного збагачення. Нам нічого шукати в заморських країнах, коли маємо таку прекрасну землю, коли є всі можливості для розумового й фізичного розвитку, коли повинні зберегти й захистити рідне слово. І нехай життя і творчість Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса та інших письменників стануть для нас дороговказом і допоможуть знайти правильну відповідь на питання: „Хто ми? Чиїх батьків діти?" Хай допоможуть:

Вистояти.    Вистояти.


Ні - стояти. Тільки тут.

Болем за Україну, рідний народ, майбутнє свого краю наповнена поезія митця. Тому основне завдання роботи - дослідження творчості та життя В. Стуса - поета-громадянина, патріота Вітчизни.


Україна - провідна зірка у його творчості, а тому поет показав її державою волі у героїчному минулому, рабинею - у час тоталітарного режиму, жертвою якого був і сам. Але, разом з тим, він вірив у вільне і світле майбутнє України, до якого треба ще пройти тернистий шлях. Тому Україна - держава волі, історична гординя, „країна напівсонця, напівтьми", „царство німоти" - така вона постає у творах поета, і саме такою досліджена у роботі.
У свій час В. Стус сказав: „Не забувай, що Бог дав тобі більше, ніж ти береш і крокуєш ти під небом, а не під стелею камери. То ж крокуй до свого призначення з радістю і безоглядно". Ці слова є дороговказом у житті для всіх нас, для мене особисто. Вони допоможуть нам бути справжніми патріотами України, самоутвердитись, зробити правильний вибір.Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка