Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги»Сторінка1/16
Дата конвертації18.03.2018
Розмір0.89 Mb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я
Н А К А З
15.12.20161009
Про організацію системи управління

якістю та проведення експертизи контролю

якості роботи молодших спеціалістів з

медичною освітою ЦПМСД області


На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 07.07.2011 № 3611-VІ, наказів МОЗ України від 28.09.2012 № 171 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України», від 28.09.2012 № 752 «Про порядок контролю якості медичної допомоги», наказу Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації від 20.12.2013 № 1116 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14.03.2011 № 142 «Про вдосконалення державної акредитації закладів охорони здоров’я», розділу 3 п.3.5. наказу Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації від 14.02.2013 № 144 «Про розвиток медсестринства в лікувально – профілактичних закладах області» та з метою контролю організації кадрових і матеріальних ресурсів необхідних для забезпечення якісного надання сестринської медичної допомоги населенню області та якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою ЛПЗ області
НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про контроль та оцінку (експертизу) якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД); (далі – Положення) (додаток 1).

1.2. Інструкцію щодо організації проведення контролю та оцінки якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою ЦПМСД (додаток 2).

1.3. Алгоритм відповідального за впровадження локальних протоколів виконання основних сестринських маніпуляцій і процедур з догляду за пацієнтом в ЦПМСД (додаток 3).

1.4. Індикатори якості виконаної роботи сестрою медичною лікаря-терапевта дільничного ЦПМСД (додаток 4).

1.5. Індикатори якості виконаної роботи сестрою медичною лікаря-педіатра дільничного ЦПМСД (додаток 5).

1.6. Індикатори якості виконаної роботи сестрою медичною загальної практики – сімейної медицини ЦПМСД (молодшого спеціаліста з медичною освітою ФАПу, зав. ФАПу) (додаток 6).

1.7. Індикатори оцінки якості діяльності сестринського персоналу (додаток 7).

1.8. Критерії визначення рівня якості роботи сестри медичної ЦПМСД (Визначений результат, цільовий рівень сестринської діяльності) (додаток 8).

1.9. Критерії визначення рівня якості роботи старшої медичної сестри амбулаторії (додаток 9).

1.10. Звіт медичних працівників щодо обсягу та якості виконаної роботи амбулаторії загальної практики – сімейної медицини ЦПМСД (ФАПу) за _______ 201__ рік (додаток 10).

1.11. Склад експертної комісії з контролю та оцінки якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою ЦПМСД (додаток 11).

1.12. Екран якості виконання професійних обов’язків молодших спеціалістів з медичною світою ЦПМСД (додаток 12).

1.13. Аналіз роботи молодших спеціалістів з медичною освітою ЦПМСД (додаток 13).

1.14. Протокол перевірки роботи ЦПМСД експертною комісією з контролю та оцінки якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою (додаток 14).

1.15. Журнал дефектів, допущених під час професійної діяльності молодших спеціалістів з медичною освітою (додаток 15).

1.16. Журнал контролю якості сестринського догляду (з індивідуальними контрольними картами оцінки якості) (додаток 16).

2. Директору Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської рада, начальникам відділів охорони здоров'я Смілянського та Уманського міськвиконкомів, головним лікарям ЦРЛ та ЦПМСД:

2.1. Впровадити систему управління якістю роботи молодших спеціалістів з медичною освітою ЦПМСД.

2.2. Аналізувати та оцінювати стан функціонування системи управління якістю у структурних підрозділах установи, згідно з Положенням про контроль та оцінку якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою ЦПМСД.

3. Головним медичним сестрам ЦПМСД:

3.1. Розробити та впровадити критерії оцінки якості роботи для молодших спеціалістів з медичною освітою в структурних підрозділах ЦПМСД.

3.2. Сформувати та запровадити єдину систему управління якістю медсестринської допомоги в ЦПМСД.

3.3. Самостійно та із залученням членів сектору з контролю та оцінки якості роботи Ради медичних сестер, проводити моніторинг виконання локальних протоколів основних сестринських маніпуляцій і процедур з догляду за пацієнтом, моніторинг критеріїв (індикаторів якості) медичної допомоги, вивчати думку пацієнтів щодо наданої медичної допомоги, проводити внутрішньо лікарняний аудит, адміністративний контроль за кваліфікацією спеціалістів та роботою.

3.4. Виявляти та аналізувати причини невідповідності, зауваження, недоліки та інші фактори, що негативно впливають і призводять до зниження якості і ефективності медсестринської діяльності та визначати коригувальні дії.

3.5. Удосконалювати професійну компетентність щодо вивчення чинних наказів МОЗ України, що стосуються сестринської діяльності, локальних протоколів виконання основних сестринських маніпуляцій і процедур з догляду за пацієнтом, тощо.

3.6. Забезпечувати дієву систему контролю на робочих місяцях, за виконанням вимог чинних наказів МОЗ України щодо забезпечення інфекційної безпеки персоналу і пацієнтів, організації роботи з лікарськими засобами, відповідністю виконання процедур затвердженим локальним протоколам, тощо.

3.7. Забезпечити регулярне проведення оцінки якості роботи молодших спеціалістів з медичною освітою відповідно до Положення затвердженого додатком 1 з урахуванням критеріїв оцінки якості роботи затверджених додатками 5, 6, аналізу роботи, затвердженому додатком 11, екрану якості виконання професійних обов’язків затвердженому додатку 10.

3.8. Виявлені порушення фіксувати в «Журнал дефектів, допущених під час професійної діяльності».

3.9. Отриману інформацію аналізувати, узагальнювати та доводити до відома відповідного персоналу, з метою своєчасного реагування на невідповідності при наданні медичних послуг та їх усунення.

3.10. Персональну відповідальність за дотримання критеріїв оцінки якості та локальних протоколів виконання основних сестринських маніпуляцій і процедур з догляду за пацієнтами покласти на молодших спеціалістів з медичною освітою ЦПМСД.

3.11. Відповідальність за забезпечення ефективної системи управління якістю медсестринської медичної допомоги в ЦПМСД покласти на головних медичних сестер ЦПМСД.

4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

В.о. начальника О. Найдан

Додаток 1

до наказу управління

охорони здоров’я Черкаської

обласної державної адміністрації

від 15.12.20161009
Каталог: sites -> default -> files
files -> Додаток до наказу від
files -> Робоча програма навчальної дисципліни екологія біологічних систем
files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
files -> Робоча програма навчальної дисципліни
files -> Програма навчальної дисципліни фізична реабілітація в педіатрії
files -> Кабінет міністрів україни
files -> Робоча програма навчальної дисципліни проектування технологічних процесів
files -> Реферат 2016 Реферат циклу наукових праць на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених на тему


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка