Закону України «Про загальну середню освіту»Скачати 397.85 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації06.03.2018
Розмір397.85 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3В С Т У П

Комунальний заклад освіти «Спеціалізована середня загальноосвітня школа №142 еколого-економічного профілю» Дніпропетровської міської ради діє відповідно до Конституції України, Закону України «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, рішення колегії МОН «Про проведення в 2016 році незалежного оцінювання результатів навчання», Порядку державної атестації навчальних закладів, «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», власного статуту.

Головним завданням школи в новому 2016-2017 навчальному році є робота школи, як експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня за темою «Формування гармонійно досконалої особистості учня у сучасному освітньому середовищі загальноосвітнього навчального закладу» (ІІІ етап), реалізація завдань дослідно-експерментальної роботи за темою «Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес» (ІІ етап), обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» (ІІ етап).

Головною метою діяльності школи є перевірка ефективності визначених психолого-педагогічних умов формування гармонійно досконалої особистості учня через сутність особистісно-зорієнтованого підходу як інноваційно-педагогічного підходу в роботі з дітьми, через ефективну співпрацю суб’єктів навчально-виховного процесу освітньо-культурного процесу на основі гармонізації стосунків між ними.

Педагогічний колектив працював над створенням оптимальних умов для інтелектуального, емоційного, фізичного, соціального, духовного розвитку особистості дитини, забезпечення високого рівня навчальних досягнень учнів із базових дисциплін та ґрунтовної підготовки з обраного профілю навчання, а саме:


 • управління навчально-виховним процесом на основі моніторингу;

 • побудова процесу навчання, розвитку, виховання на основі результатів психологічних досліджень індивідуальних особливостей та аналізу вивчення стану здоров’я школярів;

 • підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом впровадження компетентнісного, інтегрованого, особистісно зорієнтованого підходів до організації навчання;

 • формування життєво необхідних компетентностей школярів шляхом упровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій;

 • оптимізація системи методичної роботи з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів школи, забезпечення високої результативності навчально-виховного процесу.

Школа забезпечує загальноосвітню підготовку в обсязі не меншому від визначеного державними стандартами освіти, спеціалізацію в 8-11 класах в природничо-математичному напрямку.

Робота педагогічного колективу направлена на забезпечення удосконалення допрофільного, профільного та поглибленого навчання, надання професійної освіти учням ІІІ-го ступеню.

Школа україномовна: І ступінь – початкова 4- річна школа, 19 класів; ІІ ступінь – неповна середня, 19 класів; ІІІ ступінь – повна середня, 3 класи. Школа працює в одну зміну.

Навчальний процес спрямовано на формування загальнолюдських, громадських, соціальних, здоров'язбережувальних компетентностей та вміння вчитися. Педагогічний колектив прагнув забезпечити здоров'язбережувальні технології, які сприяють розкриттю здібностей учнів без ушкодження їх здоров'я. Школа член Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, з метою пошуку й упровадження нових засобів створення здоров’язбережувального середовища, забезпечується інклюзивна освіта.

Формування знань, умінь і навичок при організації навчального процесу здійснюється через:


 • профільне, допрофільне та поглиблене вивчення предметів (математика, економіка);

 • здоров'язбережувальні предмети: уроки екології, основи здоров’я, фізичного виховання, оздоровча фізкультура, заняття в басейні;

 • пошуково-дослідницьку роботу учнів;

 • науково-методичну роботу вчителів;

 • психологізацію НВП, роботу соціально-психологічної служби (соціальний педагог, практичний психолог, логопед, педагог-організатор).

Аналізуючи діяльність школи щодо вирішення зазначених проблем, слід відзначити, що педагогічний колектив плідно працював над їх реалізацією, про що свідчать результати роботи, а саме:

 • досягнуто певних результатів навчання та виховання: середня успішність складає 94%, якість знань - 49%, що на 2% нижче і 6% вище за минулий рік за минулий рік. На 7-12 балів закінчило навчальний рік 482 учні, з них на 10-12 балів – 66 учнів.

Відбулося суттєве оновлення змісту, форм навчання учнів початкової школи, 5-7 класів.Аналіз результатів ДПА, за курс основної школи, показав зниження якості знань з української мови, математики, біології та географії, вчителі Скиба Л.П., Стріжак Л.М., Лоянова З.М., Куліда О.П., що говорить про недостатню підготовку учнів до іспитів і про завищення результатів досягнень учнів в навчально-виховному процесі протягом навчального року.

У випускних 11-х класах простежується зниження якості знань учнів на ЗНО з основних предметів: української мови, математики, історії України, що вказує на відсутність системи в опануванні учнями навчального матеріалу, недостатню, не серйозну підготовчу роботу до іспитів випускників, а також завищення знань учнів вчителями школи. Занепокоєння визивають результати ЗНО з української мови, 2 учні випуску 2016 року отримали бал початкового рівня, великий розрив між показниками річного оцінювання з мови (21%) і історії України (35%).
Каталог: uploads -> editor -> 3418 -> 159345
159345 -> Дніпропетровської обласної державної адміністрації
editor -> Круглий стіл скоро нас чекає школа
editor -> Робоча програма навчальної дисципліни інформаційні системи та технології в науково-дослідної діяльності ­
editor -> Самоаналіз освітньої діяльності комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №29 «Біла лелека»
editor -> Профілактика захворювань органів зору
editor -> Над випуском працювали
159345 -> Дніпропетровської обласної державної адміністрації
159345 -> План роботи школи становлення вчителя на 2015/2016 навчальний рік
159345 -> 1. Роботу закладу висвітлено в: науково-методичному посібнику /За наук ред. Н. Б. Гонтаровської, м. Дніпро: «Інноваційні технології розвитку особистості»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка