Заняття для старшої групи з використанням інтерактивних технологій та елементів програми



Скачати 38.82 Kb.
Дата конвертації07.10.2018
Розмір38.82 Kb.

Заняття для старшої групи з використанням

інтерактивних технологій та елементів програми

Л. Шелестової «Розвивальне читання»
Панчук Ольга Миколаївна, вихователь

ДНЗ (ясла-садок) «Золоті зернята»

Глевахівської селищної ради

Васильківського району Київської області


Тема: «Осінній годинник»
Мета: закріпити знання дітей про осінь, осінні явища, життя тварин, комах, птахів восени. Закріпити вміння читати склади та двоскладові слова з вивченими буквами. Познайомити дітей із звуком Ж, та його графічним позначенням, вчити виділяти звук із слів, утворювати та читати склади з новим звуком.

Розвивати фонематичний слух. Виховувати бажання вивчати природу.


Обладнання: годинник, моделі дерев: дуб та береза, листочки з складами, жучки-сонечка з складами для утворення слів, мультимедійна презентація «Осінь-чарівниця», дидактична відеогра «Відлітає чи залишається?», посібник «Вчимося читати», обладнання для аплікації.

Хід заняття

- Діти, у нас сьогодні дуже незвичне заняття. Ось годинник, який нам подарувала чарівниця Осінь. У неї восени дуже багато справ і вона попросила у нас допомоги. Як, що ми допоможемо їй, виконавши всі завдання то нас чекає сюрприз.

Давайте роздивимося цей годинник.


  • Що зображено?(дерева, птахи, тварини. комахи)

  • Так, саме цими справами займається Осінь.


1.

– Стрілка нашого годинника показує на дерево. Отже завдання наше буде пов’язане з природою.


1) Осінь у творах мистецтва

- Ми вже сказали, що зараз у нас осіння пора. Діти, я якою буває осінь? (діти підбирають слова, якими можна описати осінь)



  • На створення яких творів мистецтва осінь надихає художників, композиторів, поетів?(картини, музика, вірші)

  • Можливо хтось з вас знає гарні вірші про осінь?

  • Я хочу показати як зображають осінь у своїх творах художники та композитори. Дивіться уважно, можливо ви впізнаєте знайомий вам твір.(перегляд презентації «Чарівниця-осінь», діти впізнають картину І. Левітана «Золота осінь» та музику Вівальді «Осінь»)




    1. Д\гра «Поверни листочки»

- Назвіть осінні місяці? Який зараз?(листопад)

  • Це рання чи пізня осінь?

  • Що на це вказує?(стало холодно, рано темніє, на деревах зовсім не лишилося листя)

  • Ось із наших дерев вітер здмухнув листя. Давайте повернемо листя на дерева.

  • Які перед нами дерева? (дуб, береза)

  • На листочках написані склади з тими буквами на яку починається назва дерева. Повертаючи листочок на відповідне дерево, називайте склад.


2.

– Подивіться, стрілка годинника вказує на тварин і птахів. Отже, ми маємо наступне завдання.



  • Розкажіть, що роблять тварини восени? (готуються до зими)

  • Які тварини впадають в сплячку?

  • Як готується до зими заєць?




  1. Відеогра «Відлітає чи залишається?»

- А як готуються до зими птахи?(летять у вирій)

  • Ось ми маємо таке завдання: як,що ви побачите птаха який відлітає у теплі краї, то потрібно плеснути в долоні.(Д\гра «Відлітає чи залишається?»)


3.

– Діти , а зараз стрілка показує на комах.



  • Що ви знаєте про комах восени? (вони ховають ся у різні шпаринки)


Д\гра «Знайди крильця»

  • Ой, подивіться скільки тут комах, вони порозлазились скрізь бо погубили свої крильця і не можуть заховатися.

  • Допоможемо їм їх знайти. У кожного з вас є крильце з різною кількістю крапочок, знайдіть пару з також кількістю і поверніть їх сонечкам, як що пара правильна, то ви зможете прочитати слово яке складеться зі складів на крильцях.( диво, вага, біда, вода, вада, ґава).


4 . Відеофізкультхвилинка

- Мені здається ви трохи втомилися, потрібно відпочити.


5.

– Діти що зображено на картинці (жук)

- Який перший звук у слові жук.

Давайте перейдемо за столики і ближче познайомимося з новим звуком.



  • На що схожа буква Ж (на жука)

  • Викладіть букву з паличок .

  • Давайте складемо і прочитаємо склади (таблиця на дошці)


Робота з посібником «Вчимося читати»(ст. 88-89)
6.

- Діти, подивіться стрілка вказує на останню поділку. Що це за позначення (сюрприз)



  • Це значить що ми впорались з усіма завданнями Осені.

  • Мені здається, що хтось стукає у двері, подивимося хто там.(заходить осінь з гостинцями у кошику)

Осінь: - Добрий день малята. А чи туди я потрапила? Це ви допомагали мені виконувати свої обов’язки? А що саме ви робили? Дякую вам за допомогу, і за це я хочу пригостити вас смачними гостинцями.

(діти дякують Осені та прощаються)




Хід заняття

1. ГОДИННИК
2. ОСІНЬ У ТВОРАХ МИСТЕЦТВА
3. ПІЗНЯ ОСІНЬ

Д\гра «Поверни листочки»
4. ТВАРИНИ І ПТАХИ

Відеогра «Відлітає чи залишається?»
5. КОМАХИ

Д\гра «Знайди крильця»

6. Відеофізкультхвилинка)
7. НОВА БУКВА

Викладіть букву з паличок .

склади таблиця на дошці

Робота з посібником «Вчимося читати»(ст. 88-89)
8. ПРИХОДИТЬ ОСІНЬ

Каталог: download -> version
version -> Старокостянтинівський районний методичний кабінет Рослинні годинники Напрям: Рослини навколо нас
version -> Музична І театральна культура 17 18 ст
version -> «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»
version -> Активізація роботи бібліотеки по формуванню
version -> Реферат на тему: " Стан навколишнього середовища України. Екологічна політика. Охорона природи на державному та міждержавному рівнях"
version -> Методичні рекомендації щодо викладання уроків для стійкого розвитку «Моя щаслива планета» розділ Система уроків-зустрічей для 3 класу курсу за вибором «Моя щаслива планета»
version -> План-конспект із "Захисту Вітчизни" 11-клас №11. Тема. Влаштування загороджень. Мета
version -> Комунальний заклад
version -> Зигзаг удачі
version -> Охорона навколишнього середовища від забруднення викидами сульфуровмісних речовин


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка