Застосування інформаційно-комунікаційних технологій для формування учня-читача ХХІ століття”Скачати 189.14 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації03.07.2018
Розмір189.14 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Застосування інформаційно-комунікаційних технологій для формування учня-читача ХХІ століття”


Опис досвіду роботи учителя світової літератури

Кам’янецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Верич Ольги Анатоліївни

Вступ.

Мета, завдання і зміст літературної освіти в умовах сучасного суспільства

У свій час Жуль Верн передбачив: «Настане день, коли наука випередить фантазію». Цей час настав. Аби отримати інформацію, дітям сьогодні не обов’язково сидіти в школі, вони можуть її отримати самостійно в Інтернеті. Питання про те, у якій мірі використовувати ІКТ на уроках, стоїть особливо гостро у вчителя літератури. Адже словесник, перш за все, має справу з мистецтвом слова, працює над розвитком мовлення, залучає учнів до духовності й естетичних цінностей.

Проблема удосконалення уроку світової літератури дискутується стільки ж, скільки існує ця дисципліна, бо урок є основною ланкою навчально-виховного процесу. Внаслідок цього виникає необхідність удосконалення методики викладання літератури в цілому, зокрема ж – оптимізації методичних прийомів і форм, активного використовування сучасних педагогічних технологій: комп’ютеризоване навчання, інтерактивні види і форми роботи. Вони збільшують пізнавальну самостійність учнів та мотивують потребу розвитку їхньої читацької культури.

Сьогодні використання інформаційно-комунікативних технологій (телебачення, мобільні телефони, комп'ютери, Інтернет...) у навчально-виховному процесі стало нормою і невід'ємною частиною життя. Саме за допомогою цих сучасних технологій учні мають доступ до ресурсів, необхідних для підготовки до уроків, семінарських занять, створення мультимедійних презентацій тощо.

Без такого потужного помічника важко було б говорити про підвищення ефективності навчання. З'явилася можливість прослухати твір (аудіокнигу), переглянути на уроці фрагменти фільму за твором письменника, створити презентацію, веб-газету, пройти комп'ютерне тестування з вивченої теми, вирушити у подорож на батьківщину письменника, захистити свій проект.

Проте, як зазначає О.Ісаєва: «…на жаль, сьогодні процес використання комп’ютерних технологій у процесі вивчення світової літератури має стихійний характер». Тому так необхідно сформувати системний цілісний підхід до застосування ІКТ на шкільних уроках взагалі та заняттях світової літератури зокрема.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка