Застосування інноваційних технологій на уроках іноземної мови 2018 р. Зміст вступСторінка1/11
Дата конвертації18.10.2018
Розмір0.67 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


PRACJA-USPICH

Застосування інноваційних технологій

на уроках іноземної мови

2018 р.

ЗМІСТ


Вступ

Сучасний етап розвитку освіти в Україні характеризується інтенсивним переосмисленням цінностей, пошуками нового в теорії та практиці навчання і виховання. Пріоритетним напрямком розвитку сучасної школи є орієнтація на розвиток індивідуальних творчих здібностей учнів, на інтеграцію у світовий освітній простір, що вимагає істотних змін в педагогічній теорії і практиці, передбачає врахування потреб та інтересів учня, реалізацію диференційованого підходу до навчання.

Сьогодні в центрі уваги має бути особистість ученя, її неповторний внутрішній світ. Отже основною метою сучасного вчителя має бути вибір таких інноваційних методів і форм організації навчальної діяльності учнів, які будуть спрямовані на всебічний творчий розвиток особистості. Це включає не тільки нові технічні засоби, а також і нові форми і методи викладання, новий підхід до організації процесу навчання, спілкування між учасниками освітнього процесу. Завдання вчителя полягає в тому, щоб вибрати такі методи навчання, які дозволили б виявити ініціативність, творчість учня, активізували його навчально-пізнавальну діяльність в процесі навчання, розвивали таланти учнів, максимально використовуючи усі їх відчуття та вроджені здібності [11, 29].

Інновації в педагогіці зумовлені загальними процесами у суспільстві, пов’язані із глобальними проблемами, інтеграцією (лат. Integratio – відновлення, об’єднання в ціле окремих елементів) знань і форм соціального буття. Сьогодні створюється нова педагогіка, своєрідною ознакою якої є інноваційність − здатність до оновлення, відкритість новому.

Актуальності питання інновації присвячено безліч робіт таких вчених як В. Андрущенко, І. Бех, А.Гончарова, І. Дичківська, В. Журавський, І. Зязюн, О.Коваленко, О.Когут, О.Мазко, С.Ніколаєнко,О.Пометун, Л.Пироженко, М.Чепіль, Є.Шматков та ін. Сьогодні в Україні паралельно існують два напрямки освіти, в тому числі і вивчення іноземних мов, − традиційна, яка за твердженням І.Зязюна є безособистісною, “бездітною... безлюдською”. У ній “людина постає об’єктом, яким можна керувати за допомогою зовнішніх впливів, загальних стандартів і нормативів” [14, 15] та інноваційна, яка актуалізується Державною національною програмою “Освіта. Україна ХХІ сторіччя” як необхідність “досягнення якісно нового рівня у вивченні іноземних мов” [10]. Оскільки вивчення іноземної мови є вивченням сукупності цілої галузі знань, то це дає можливість особистості глибше ознайомитися із скарбницю іншомовної культури, з новими стиля життя та мислення в різних країнах. Інтегрування України у світову спільноту супроводжується досконалим володінням іноземними мовами, якого можна досягти впровадженням в освітній процес інноваційних технологій. Отже одним із пріоритетних напрямів реформування освіти є інтенсивне використання інноваційних технологій, що спонукало нас до вибору теми наукової роботи.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Програма І робочий план конкретно-соціологічного дослідження Методи збору соціологічної інформації
2018 -> Робоча програма навчальної дисципліни політична комунікація та інформаційна безпека (Частина 2) Ступінь магістра
2018 -> Політична історія миколаївщини
2018 -> З методикою навчання
2018 -> Навчально-методичний комплекс
2018 -> Конспект лекцій з дисципліни
2018 -> Програма навчальної дисципліни Політична історія україни Ступінь бакалавра
2018 -> Навчально-методичний комплекс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка