“затверджую” Прийнятий на засіданніСторінка1/25
Дата конвертації14.02.2018
Розмір0.99 Mb.
ТипПротокол
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25

ЗАТВЕРДЖУЮ Прийнятий на засіданні

Начальник управління освіти і науки педагогічної ради Комунального


Запорізької облдержадміністрації закладу «Запорізький обласний

Центр НТТУМ «Грані»

_______________ Вєрозубов О. Г. Запорізької обласної ради
___”___________________2010р. 23.12.2010 Протокол № 4

П Л А Н
роботи Комунального закладу «Запорізький обласний Центр

науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані»

Запорізької обласної ради

на 2011 рік

м. Запоріжжя

З М І С Т  1. Вступ. Аналіз роботи Центру «Грані» за 2010 рік та пріоритетні завдання на

2011рік………………………………….…………………………………..………….…..….3

  1. Науково - методична діяльність……………….. ................................................................15

  2. Організаційно-масова діяльність .........................................................................................20

  3. Створення організаційно-педагогічних умов для позашкільного навчання і виховання дітей ……………….................................................................................................................24

  4. Кадрове забезпечення. Підвищення професійної майстерності

педагогічних працівників Центру «Грані»………………….. ........................................... 28

  1. Матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу,

фінансово-господарська діяльність ……………………………………………….……....30

  1. Забезпечення заходів щодо збереження і зміцнення здоров’я, безпеки життєдіяльності гуртківців і працівників Центру «Грані».……………………………………………....…33

  2. Управління та контроль позашкільним педагогічним процесом ...............................34

  3. Додатки до плану……………...……………………………………………………….... ..36  1. ВСТУП

Комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради (КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР) у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», Конвенцією про права дитини, «Положенням про позашкільний навчальний заклад», Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Програмою розвитку освіти Запорізької області на 2010 – 2012 роки, Державною цільовою соціальною програмою розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, якими визначено основні шляхи розвитку позашкільної освіти, наказами Міністерства освіти і науки України, іншими нормативно-правовими документами з питань роботи позашкільних навчальних закладів.


Комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради у 2010 році спрямував свою роботу на координацію навчально-виховної, інформаційно-методичної і організаційно-масової діяльності позашкільних навчально-виховних закладів області та свого Центру, науково-технічного, дослідно-експериментального та інших напрямів творчості учнівської молоді, підвищення ефективності навчально-виховного процесу й створення умов для всебічного розвитку вихованців.
Для визначення загальних проблем діяльності позашкільних навчальних закладів (ПНЗ) області і своєчасного вжиття заходів, спрямованих на удосконалення навчально-виховного процесу, КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР щорічно здійснює моніторинг стану функціонування та розвитку позашкільної освіти з НТТУМ та виконання обласних програм.

За результатами моніторингу стану позашкільної освіти з НТТУМ у Запорізькій області станом на 01.12.2010 року збережена система позашкільних навчально-виховних закладів. У 2009-2010 навчальному році гуртки науково-технічного напряму функціонували в 41 позашкільному навчальному закладі у містах і районах Запорізької області, з яких - 5 ПНЗ профільних: обласний Центр НТТУМ «Грані», станції юних техніків м. Запоріжжя, м. Бердянська та м. Мелітополя, Клуб юних техніків «Політ» м. Запоріжжя; 33 комплексних заклади, а також 2 клуби юних техніків при підприємствах. В цих закладах надається позашкільна освіта з НТТУМ більш як за 70 напрямами понад 18-ти тисячам дітей.

А загалом кількість учнів, які займаються науково-технічною творчістю у Запорізькій області (з урахуванням гуртків при загальноосвітніх школах, ліцеях, гімназіях, коледжах та інших освітніх закладах) сягає більше 29 тисяч.

Серед них авто-, авіа-, ракето-, судномоделювання, макетування, конструювання екологічно-чистого транспорту, конструювання техніки, підводної техніки, радіоконструювання, електроніки, інформаційних технологій, програмування, гуртків Малої Академії наук, декоративно-прикладної творчості та багато інших.


На жаль, у більшості позашкільних закладів, особливо багатопрофільних, контингент гуртківців художньо-технічного профілю, забезпечення яких матеріальною базою та кадрами значно простіше, набагато перевищує кількість вихованців спортивно-технічного профілю.

Взагалі відсутні спортивно-технічні гуртки у навчальних закладах Жовтневого, Комунарського, Орджонікідзевського, Хортицького районів м. Запоріжжя, Бердянського, Василівського, Великобілозерського, Веселівського, Гуляйпільського, Запорізького, Куйбишевського, Мелітопольського, Новомиколаївського, Пологівського, Приазовського, Токмацького, Розівського, Чернігівського і Якимівського районів.


Кадрове забезпечення залишається одним з найболючіших питань для позашкільних закладів з НТТУМ області, зокрема спортивно-технічного напряму.

На виконання наказу управління освіти і науки облдержадміністрації N 474 від 06.11. 2009 року «Про підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на курсах та семінарах при ЗОІППО» у 2010 році 38 педагогів-позашкільників підвищили кваліфікацію з науково-технічної творчості, із них 6 педагогів Центру «Грані». Більше 120 учасників творчої групи взяли участь у семінарах-практикумах.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка