Здорові діти — це основа будь-якої нації. АксіомаСкачати 75.33 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації18.03.2018
Розмір75.33 Kb.
ТипРішення
  1   2Здорові діти це основа будь-якої нації.

Аксіома

Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя і здоров’я.

Важливе значення для вирішення означеної проблеми є навчання школярів відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я людей, що їх оточують як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей, формування через освіту здорового способу життя.

Одним із шляхів досягнення цієї мети є проведення та зміцнення здоров’я школярів:соціальним педагогом та психологом школи в школі систематично проводиться діагностика й корекція мотиваційної сфери учнів,надаються рекомендації батькам та учителям щодо формування адекватної самооцінки в учнів, створення комфортних умов для їхнього навчання, виховання та розвитку, проводяться тренінгові заняття та розвивальні ігри з окремими групами учнів, з педагогами, батьками,анкетування. Це створює сприятливі умови для здорової співпраці на рівнях «вчитель-учень», «вчитель-вчитель», «учень-батьки», «вчитель-батьки».

Виконуючи програму « За здоровий спосіб життя» , у школі проводяться такі заходи: лекції на тему: «Сім’я та здороав’я», « Раціональне харчування», «Емоції і здоров’я», « Профілактика абортів та венеричних захворювань» та ін. , зустрічі з працівниками ФАПу та лікарями ЦРЛ, співпраця з соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді. Ці зустрічі з вузькими спеціалістами допомагають учням отримати інформацію про певні захворювання та їх профілактику і запобігання. Активно проходять конкурси « Лото – здоров’я», «Я здоровя збережу , сам собі допоможу!»,конкурси віршів , малюнків, плакатів,випуск газетів, рефератів, відеолекторії ,спортивно розважальні конкурси «Козацькі забави», тренінги« Виховання культури почуттів», «Хочеш бути здоровим – рухайся», «Народні традиції здорового способу життя»,уроки –дослідження « Здорове харчування свідомий вибір кожної людини»,години спілкування « Репродуктивне здоров’я молоді : фактори впливу і ризики» з метою попередження розповсюдження алкоголізму , наркоманії , венеричних захворювань, СНІДу серед учнівської молоді соціальним педагогм та практичним психологом проводяться такі заходи: « Що потрібно знати учням про СНІД?», « СНІД і ти.»,  « Небезпека захворіти на СНІД для твоїх друзів, родичів і тебе», « Що ми знаємо про ВІЛ-інфікованих людей», « Індивідуальна гігієна – запорука попередження СНІДу»,  «Міфи» і правда про СНІД», « Способи зараження ВІЛ, шляхи передачі ВІЛ та ознаки СНІДу», « Наркотики», « Алкоголь» та ін. Перегляд школярами та батьками фільмів «Профілактика йододефіциту», «Дівчина стала дорослою», «Антиалкоголь», «Обери свою позицію», «Стоп, наркотик!»  та інших. Формування основ здорового способу життя сприяє превентивна освіта і виховання учнів. Жоден учень зі школи не перебуває на обліку як схильний до вживання алкоголю чи наркотиків.

Вже традиційними стали в школі тижні здоров’я, в рамках якого проходять цікаві заходи, акції, конкурси. Конкурс малюнків «Я обираю здоровий спосіб життя», плакату «Ні – шкідливим звичкам», виступ агідбригади, День чистоти чи акція «Міняємо цигарку на цукерку». Проект «Молодь на роздоріжжі», програма «Рівний рівному», «Діалог», тренінгові заняття «Життя без гачка», «Скажемо курінню – ні», «Як стати вільним і любимим?» - допомагають учням зробити правильний вибір – здоровий спосіб життя.Велика увага приділяється співпраці з батьками. Організовано проводяться загальношкільні лекції: « Формування культури здоров’я дитини в сім’ї», « Як навчити дитину бути здоровою», круглі столи « Здорова дитина – багатство країни», родинні зустрічі,  години обміну досвідом, практикуми, семінари-тренінги, спільні позакласні заходи, зустрічі із спеціалістами. Проводяться індивідуальні та групові бесіди з батьками дітей, які мають слабке фізичне здоров’я , та тих, які знаходяться на диспансерному обліку. Розповсюджуються отримані від медичних працівників пам’ятки, брошури, листівки.

Велика роль у просвітницькій, профілактичній та консультативній роботі по пропаганді здорового способу життя, створення відповідних умов для формування школи сприяння здоров’ю належить учителю. Саме учитель може своїм особистим прикладом повести за собою дітей, дати їм поштовх вибрати орієнтир на здоровий спосіб життя. Самого вчителя теж потрібно готувати до такої відповідальної ролі. Саме з цією метою діє проблемний семінар для учителів «Роль педагогічного колективу у формуванні Школи сприяння здоров’ю учнів», в рамках якого йде ознайомлення з офіційними документами щодо запровадження досвіду таких шкіл, педагоги знайомляться з діючими програмами і тренінгами, вивчають досвід впровадження здоров’я зберігаючих технологій на уроках і в позаурочний час, обмінюються власним досвідом з даного питання.

Але слово, яке сіється учню щодо здорового способу життя, стане дієвим тоді, коли він буде навчатися в атмосфері взаєморозуміння з учителем, однолітками, в атмосфері добра, любові і чистоти.f:\2012\sdc12296.jpg

f:\2012\sdc12314.jpg

f:\2012\sdc12234.jpg

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка