Звіт про проведення тижня історії рідного краю 2016 рСкачати 37.99 Kb.
Дата конвертації23.01.2018
Розмір37.99 Kb.
ТипЗвіт

Чернівецька загальноосвітня школа I – III ступенів № 16
Звіт

про проведення

тижня історії

рідного краю

2016 р.

З раннього дитинства кожна людина поступово знайомиться з усім, що оточує її. Кожній людині треба знати більше про край, де живе , ще більше усвідомити свою причетність до історії рідної землі – своєї малої Батьківщини, відповідальність за її долю, дізнатися про те, яку роль відіграє наша область, кожен з її населених пунктів і ваша родина в державі та світі. Чимало вчених, ентузіастів-краєзнавців протягом усього свого свідомого життя цікавилися історією Буковини. Вони проводили археологічні розкопки, працювали в архівах, вивчали праці своїх попередників , записували спогади сучасників тих чи інших подій, звертали увагу на архітектурні споруди, досліджували усну народну творчість, для того щоб всі ми краще знали про історію нашого краю.

Тому для кращого ознайомлення історії нашого краю і згідно плану - роботи школи у нашій школі з 03.10. по 07.10.2016 р. проходив тиждень історії рідного краю. Мета цього тижня - це формування національно свідомої особистості, виховання в учнів почуття гідності, виховання свідомого громадянина своєї держави на основі історії свого народу та своєї малої Батьківщини.

 Ще до відкриття тижня у  вестибюлі  школи  було оформлено виставку кращих стіннівок і малюнків  учнів  5-х - 11 –х класів, яку учні, батьки та гості мали можливість оглянути впродовж тижня. У кабінеті історії було створено куточок, де  експонувалися кращі реферати з історії рідного краю, науково – пошукові роботи. Також в  кабінеті та шкільній бібліотеці учням пропонувався огляд історичної літератури з історії на тему: «Хочеш знати історію прочитай», фото-виставка “Історія мого краю”.

Впродовж тижня пройшло чимало цікавих та змістовних заходів. Серед них – конкурс на кращу стіннівку, реферат, схему, вірш, кросворд, загадку, емблему, міні-твір, есе, казку на історичну тематику, відеоекскурсія «Мої Чернівці», підготовка до участі учнів в міському турнірі « Знавці історії рідного краю та міста», Всеукраїнської експедиції « Моя Батьківщина – Україна», проводилися відкриті уроки на тему: «Урок пам’яті. «Бабин Яр: без права на забуття», «Практичне заняття: «Замок. Рицарські традиції. Життя селян», позакласний захід : Історичний марафон « Рідне місто», квест – тест « Життя людей за первісних часів».

З учнями 8 – А, 8 - Б класу було проведено історичний марафон « Рідне місто». В цікавій формі були подані завдання з історії міста Чернівці. Кращими знавцями історії виявились Плекач Олександра, Білан Владислав. 6 жовтня між учнями 6 – х класів при керівництві вчителя історії Ворожбит Л.І. було проведено квест – тест « Життя людей за первісних часів». Мета заходу була узагальнити знання, отримані при вивченні першого розділу з історії Стародавнього світу, розвивати вміння роботи в групах, виховувати зацікавленість первісною історією людства.

Важливим етапом в проведенні тижня став відкритий урок в 11 класі, вчитель Ворожбит Л.І. на тему: «Урок пам’яті. «Бабин Яр: без права на забуття». Мета уроку полягала в тому, щоб розкрити зміст і наслідки трагедії Бабиного Яру; розвивати вміння працювати з додатковою літературою та Інтернетом; виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, непримиренність до насильства; продовжити формування культури міжнаціональних відносин у суспільстві.

В 7 – А класі вчитель Барбуца А.Ю. провела відкритий урок на тему: «Практичне заняття: «Замок. Рицарські традиції. Життя селян». Мета уроку полягала в тому, щоб сформувати в учнів уявлення про рицарські традиції в середньовічній  Європі, створити умови для розуміння причин виникнення рицарства, охарактеризувати життя привілейованих  верств населення, розвивати вміння порівнювати побут, житло, одяг сучасної та середньовічної людини та висловлювати власну думку щодо впливу рицарства на розвиток сус­пільства.

Також учні 7 – А, 7 – Б класу відвідали Чернівецький обласний краєзнавчий музей. Тут учні переглянули зброю та спорядження молдавського воїна XIV-XVI ст., бюст із зображенням молдавського господаря Олександра Доброго, а також копію митної грамоти від 8 жовтня 1408 року, де вперше згадується місто Чернівці. Також цікавою для дітей була експозиція, присвячена періоду російсько-турецької війни. В ній представлена колекція зброї того періоду, військова форма та атрибутика (XVIІІ ст.).

Учні 6 – А класу відвідали Художній музей, де переглянули виставку «Мистецтво Буковини XVII–XX століть».

Незабутні враження залишилися в учнів 8-х класів від відвідання ЧНУ. Вперше учні побачили не тільки церкву Трьох Святителів, дендропарк, але оглянули внутрішні приміщення колишньої Резиденції Буковинських митрополитів, а саме Мармурову, Червону і Блакитну залу.

Заключним, але важливим заходом стало відзначення учнями школи першої письмової згадки про місто Чернівці. Діти переглянули відеоекскурсію «Мої Чернівці», присвячену їхньому рідному місту, першій письмовій згадці про м.Чернівці.Проведені заходи протягом тижня історії сприяли підвищенню інтересу в учнів до вивчення предмету. Тиждень історії пройшов під гаслом „Сьогодні– знавці історії, а завтра – її творці”. Завершився тиждень історії рідного краю, але в пам’яті учнів залишаються слова вчителів про надзвичайно багату спадщину нашого народу. Історія вчить нас цінувати і пошановувати предків, збирати і примножувати , берегти надбання нашого народу. Потрібно зазначити, що робота по вивченню історії рідного краю не припинилась, вона знайде своє продовження на уроках історії України, географії, української мови та літератури, українознавства.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> «Екологічне виховання дітей дошкільного віку через призму використання сучасних інноваційних технологій»
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Технічне обслуговування та ремонт системи мащення
downloadcenter -> Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Річний план роботи мелихівського навчально виховного комплексу
downloadcenter -> Урок систематизації та узагальнення знань; урок-подорож «Космічна подорож»
downloadcenter -> Раціональне використання коштів моєї родини
downloadcenter -> Урок-подорож 1 Тема : Материки Землі Мета


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка