Звіт про роботу «Школи молодого викладача» в 2013-2014 н рСкачати 156.05 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.01.2018
Розмір156.05 Kb.
ТипЗвіт
  1   2

Звіт про роботу

«Школи молодого викладача»

В 2013-2014 н.р.
Робота «Школи молодого викладача» в 2013-2014 н.р. була направлена на адаптацію молодих спеціалістів у викладацькому та учнівському колективах, попередження найбільш серйозних недоліків у професійній діяльності молодих викладачів, удосконалення форм, методів і прийомів організації й здійснення навчально-виховної діяльності викладача.

Робота школи розпочинається зі створення наказу про закріплення за молодими працівниками досвідчених педагогів.В нашій ШМВ навчалось 4 молодих спеціалісти:


Шпитко Н.П. – викладач англійської мови –наставник – Дереновська О.П.;


Мерзляк В.О. – викладач інформаційних технологій - - наставник Мерзляк О.М.


Булаховський С.О. – викладач креслення – наставник – Лебеденко О.П.Терпан С.М. – керівник гурткової роботи – наставник – Денисюк О.ДНа початку навчального року був складений план роботи школи молодого викладача на навчальний рік. Згідно плану проводились семінарські, практичні, аналітичні заняття, діагностування та анкетування вчителів-початківців.

У бесіді і шляхом анкетування з молодими викладачами було з*ясовано їхні нахили, бажання, інтереси. Ознайомили початківців з обладнанням методкабінету, матеріалами училищної бібліотеки, з майбутніми колегами, разом із класними керівниками дали стислу характеристику класів, у яких їм доведеться працювати.

Молодих спеціалістів було орієнтовано на виконання таких основних завдань:  • набуття практичних навичок;

  • уміння застосовувати теоретичні знання, набуті у ВНЗ, конкретно на практиці;

  • набуття практичних навичок виховної роботи з дітьми;

  • засвоєння різноманітних методів навчання, вивчення передового педагогічного досвіду;

  • використання сучасних засобів навчання, нетрадиційних форм і методів, нових педагогічних технологій.

На першому засіданні школи молодого викладача, який традиційно проходить на початку вересня, ми ознайомили початківців з плануючою документацією викладача, правилами ведення журналів теоретичного та виробничого навчання, із загальними вимогами до уроку, типами, структурою уроків, раціональним використанням навчального часу та формами контролю навчальних досягнень учнів.

Протягом вересня-жовтня молоді викладачі відвідували уроки у досвідчених педагогів, де набирались практичного досвіду роботи з учнями.
Педагоги – наставники, навчаючи молодих спеціалістів, використовують елементи інноваційних технологій, що являється актуальним на сучасному етапі.

Адміністрацією училища та наставниками здійснювалося відвідування уроків молодих педагогічних працівників, з метою аналізу роботи працівника та надання порад.


Невід'ємною ділянкою роботи молодого педагога є позанавчальна робота. Адже він повинен проводити бесіди, анкетування, спілкування з підлітками, організовувати екскурсії, знати характер, нахили, здібності учнів. Для вирішення цих питань, заступник директора з виховної роботи проводить практичне заняття з слухачами школи, з уникнення конфліктних ситуацій на тему: "Привіт! Я - конфлікт". Така форма роботи дає позитивний результат у формуванні професійних компетентностей.


Однією з форм навчання в школі є практичне заняття з використанням технологій інтерактивного навчання. Мета якого - ознайомити викладачів з найпоширенішими технологіями інтерактивного навчання та випробувати їх дію на самих викладачах для кращого розуміння їх суті та усвідомлення результатів застосування таких методик у викладанні різних навчальних предметів.

Для формування вміння адекватної самооцінки проводилось відвідування відкритих уроків молодими спеціалістами у досвідчених викладачів та взаємовідвідування. Відкриті заняття молоді спеціалісти відвідували разом з заступником директора чи методистом. На обговоренні яких, мали можливість почути самоаналіз проведеного уроку викладачем, позитивні аспекти, зауваження та пропозиції. Під впливом аналізу відвіданих занять молоді спеціалісти по-новому оцінюють методи, прийоми, які були використані на уроці, по-новому оцінюють зміст уроку та навчального матеріалу.

Ефективною роботою були бесіди за «Круглим столом» . Молоді спеціалісти залучалися до колективного планування уроку, творчої дискусії,ділових ігор.У травні було проведено «Тиждень молодого викладача», на якому було оглянуто дидактичні матеріали молодих спеціалістів, відвідано та обговорено урок викладача англійської мови Шпитко Н.І. в 19 групі «Моя Батьківщина.Моє рідне місто»(з використанням ІКТ) та викладача креслення Булаховського С.О. в 11 групі «Особливості читання креслень загальних видів.Зображення нероз*ємних з*єднань»

Всі молоді спеціалісти беруть участь у МК училища, де також набувають педагогічного досвіду.

В кінці навчального року проводимо діагностування та анкетування молодих викладачів і майстрів виробничого навчання з метою виявлення результативності роботи школи. Проаналізувавши діагностичні карти, підводимо підсумки і намічаємо план роботи школи молодого викладача на наступний навчальний рік.


Каталог: attachments -> article
article -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
article -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
article -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
article -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
article -> Економіко-географічна характеристика Індії
article -> Настилання підлог керамічними плитками
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Навчання біології на основі технології розвитку критичного мислення учнів
article -> «Складання автобіографії, резюме»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка