Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступСторінка1/22
Дата конвертації12.01.2018
Розмір0.91 Mb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ

РКЗК «Межівська централізована бібліотечна система»

2015 рік
  1. ВСТУП

Бібліотеки Межівського району є частиною інформаційної системи України, вони забезпечують доступ до знань та інформації для всіх громадян, беруть участь в економічному, соціальному й культурному розвитку своєї території, підтримують етнічну, культурну, мовну і релігійну різноманітність, культурне самовизначення і самобутність. Завдяки своїй доступності бібліотеки мають стратегічну можливість удосконалювати якість і демократичні засади життя громадян, активізувати суспільне життя місцевих громад.

Районний комунальний заклад культури «Межівська ЦБС» - головна бібліотечна установа Межівського району, методичний та інформаційно-консультаційний центр для бібліотечних закладів регіону. Тому бібліотеки району покликані допомагати громадянам користуватися перевагами інформаційного суспільства, реалізуючи їх право на доступ до інформації і знань, забезпечувати можливості для комунікації всередині місцевих громад.

Основним завданням бібліотек району у 2015 році було обслуговування різних категорій населення, задоволення їх інформаційних та бібліографічних запитів. Відповідно до сучасних умов розвитку суспільства, в якому переважають інноваційні технології, бібліотеки активно впроваджували в свою діяльність нові напрямки роботи, форми та методи яких дозволяли залучити до бібліотеки додаткове фінансування та сприяти підвищенню іміджу. Написання проектів, участь у грантових конкурсах – це не просто можливість бібліотеки отримати додаткове фінансування, але й активізація самих бібліотечних працівників, розвиток їх як людей творчих та ініціативних, і що саме головне – дозволяє підвищити професійно-кваліфікаційний рівень.

Законодавчу і нормативну базу бібліотечної справи складали: Конституція України, яка визначає права громадян на вільний доступ до інформації, культурних цінностей і користування установами культури; профільні закони «Про бібліотечну справу», «Про обов'язковий примірник документів», нормативно-правові акти з питань бібліотечної справи, стандарти і нормативи в галузі бібліотечної справи, Статут РКЗК «Межівська ЦБС», та документи, що визначають правові основи діяльності бібліотек.

Основні напрямки роботи бібліотек у 2015 році були такими: відкритість, творчість та інновації; якісне обслуговування користувачів з метою максимального задоволення їх інформаційних потреб; формування національного патріотизму, зниження соціальної напруженості в суспільстві; бібліотечно-інформаційне обслуговування людей з особливими потребами; робота з вимушеними переселенцями; проектна діяльність; вивчення історії свого краю, району, селища, бібліотеки, відродження основних подій та імен, народних звичаїв, родинних традицій та обрядів, літературних надбань.

Тематику заходів з популяризації знань і бібліотечної книги серед користувачів визначали політичні, культурні та інші знаменні та історичні події в житті району, області та країни: 70-та річниця дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, День Конституції, День пам’яті жертв Голодомору, День української мови та літератури, вшанування видатних діячів державності та культури. Знаменними та ювілейними датами року були: 160-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького, 80-річчя з дня народження Василя Симоненка, 125-річчя від дня народження Аркадія Казки.

  1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка