Звіт (Україна) діяльність міліції україниСторінка1/64
Дата конвертації07.03.2018
Розмір0.93 Mb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   64

british_embassy_kyiv_small умдпл_logo

Звіт (Україна)
ДІЯЛЬНІСТЬ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

(РЕЗУЛЬТАТИ НЕЗАЛЕЖНОГО МОНІТОРИНГУ)
Правоохоронні структури у будь-якій країні мають захищати права і інтереси громадянського суспільства, а отже не повинні залишатися поза контролем з боку цього суспільства і зобов'язані звітуватися та відповідати перед ним за свою діяльність. Лише громадський контроль дає можливість пересвідчитися у тому, що орган забезпечення правопорядку діє в інтересах громадян та у визначеному правовому полі, а не є виконавцем окремої політичної волі та інструментом узурпації влади.

Проте, у країнах колишнього СРСР правоохоронні структури залишаються чи не самими непрозорими та непідконтрольними для суспільства органами влади. Керівники цих відомств вперто не вбачають позитивних сторін у співпраці з громадськістю, розцінюючи громадський контроль над поліцією, як посягання на відомчі інтереси та власний імідж, не розуміючи, що тільки при такій співпраці можливо реальне покращення взаємовідносин правоохоронних органів та суспільства.

Багаторічний досвід багатьох країн світу свідчить, що теза «Поліція здатна змінитися без втручання і допомоги суспільства» є помилковою і небезпечною, в першу чергу для пересічних мешканців країни. Тільки постійне розвинення вже наявних механізмів громадського контролю та створення їх нових аналогів, може привести до принципового оновлення культури взаємодії правоохоронців і представників суспільства, що, в свою чергу, позитивно вплине і на криміногенну ситуацій та загальний стан дотримання правопорядку в державі.

Саме до такого висновку дійшли правозахисники й громадські активісти з України, Росії, Молдови, Таджикистану, Вірменії та Білорусі, вирішивши об’єднати свої зусилля і, вперше в історії цих країн, провести спільну та скоординовану кампанію з контролю за діяльністю національних правоохоронних органів.

Під час підготовчого етапу цієї кампанії, експертами був проведений аналіз вітчизняних та міжнародних нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції/міліції у кожній країні та розроблені мінімальні стандарти, яким би мала відповідати діяльність правоохоронців. З урахуванням таких стандартів, робочою групою координаторів кампанії з країн-учасниць, був розроблений єдиний алгоритм для моніторингу діяльності чергових частин та патрульної служби в кожній країні – саме ці галузеві служби правоохоронних органів були обрані у якості об’єктів моніторингу. Таким чином, активісти громадських організацій отримали інструмент, за допомогою якого можна оцінити й порівняти ситуацію із дотриманням прав людини правоохоронцями різних країн, керуючись єдиними критеріями оцінки.

Необхідно зазначити, що громадянське суспільство в Україні вже набуло певного досвіду у здійсненні контролю за правоохоронними органами – з ініціативи Асоціації українських моніторів дотримання прав людини (Асоціація УМДПЛ) всеукраїнські кампанії «Міліція під контролем» проводилися з 2011 року з використанням більш поглиблених алгоритмів вивчення роботи міліції і залученням значною кількості спеціально навчених волонтерів. Враховуючи те, що в окремих країнах-учасницях першої міжнародної кампанії з громадського моніторингу діяльності поліції, подібні процеси перебувають у стадії становлення, головним і спільним завданням для активістів у всіх державах визначено питання з’ясування рівня готовності національних правоохоронних органів до виконання сервісних функцій з обслуговування населення та надання йому допомоги.

Результатом міждержавної моніторингової кампанії стане громадський аналіз діяльності правоохоронців та порівняння стану дотримання ними прав громадян у різних країнах, започаткування системи міжнародного контролю за роботою поліції та зміцнення взаємодії у цій сфері між правозахисниками з різних країн .

В Україні практичний етап міжнародної моніторингової кампанії був проведений в період з 13 по 24 лютого 2013 року.Каталог: sites -> default -> files
files -> Додаток до наказу від
files -> Робоча програма навчальної дисципліни екологія біологічних систем
files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
files -> Робоча програма навчальної дисципліни
files -> Програма навчальної дисципліни фізична реабілітація в педіатрії
files -> Кабінет міністрів україни
files -> Робоча програма навчальної дисципліни проектування технологічних процесів
files -> Реферат 2016 Реферат циклу наукових праць на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених на тему


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   64


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка